2016/1 KPSS Yerleştirme Taban ve Tavan Puanlar Belli Oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama yerleştirme sonuçları belli oldu. İşte lise, önlisans, lisans bölümlerinin atama, taban ve tavan puanları.

2016/1 KPSS Yerleştirme Taban ve Tavan Puanlar Belli Oldu
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene adaylara Merkezi Atama imkanı sunulmaktadır. Bu atamaya Kamu Personeli Seçme Sınavına gire öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Her kurum tespit ettiği boş kontenjanlar hakkında bilgi vermekte ve ÖSYM bu kontenjanlara göre tercih kılavuzu yayınlamaktadır. Adaylar yayınlanan tercih kılavuzunu dikkate alarak bu kılavuz üzerinden kendi puanları ile tercihler yapmaktadır. Tercihin yapılması ve ÖSYM'ye gönderilmesi ile birlikte adaylar 15 liralık onay ücretini ödemekte ve başvurular ÖSYM tarafından kabul edilmektedir. 2016 yılının ilk merkezi ataması olan Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016/1 tercihleri 1 Temmuz 2016 tarihi ile sona erdi. Tercihlerin en geç bir hafta içerisinde belli olması beklenirken bir türlü açıklama yapılmadı ve adayların meraklı bekleyişi uzun sürdü. Sonunda bugün Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2016/1 KPSS Merkezi Atama sonuçlarını açıkladı.

Taban ve Tavan Puanların Tamamı Belli Oldu

Tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yerleştirme puanlarını açıklaması beklendi. Çok uzun sürmeden ÖSYM resmi internet sitesinde lise, önlisans ve lisans adayları için yerleştirme puanlarını açıkladı. Eğer sizlerde hangi kurumun hangi pozisyon için kaç puan ile atama yaptığını, taban ve tavan puanları öğrenmek istiyorsanız hemen aşağıda ki linke tıklayınız.

//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSS/TERCIH1/MAXMINPuanlar_Lisans14072016.pdf
//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSS/TERCIH1/MAXMINPuanlar_Onlisans14072016.pdf
//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSS/TERCIH1/MAXMINPuanlar_OrtaOgretim14072016.pdf

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE