2016 KPSS Branş Sıralaması Güncellendi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) branş sıralamalarının güncellendiğini duyurdu.

2016 KPSS Branş Sıralaması Güncellendi!
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına toplam 5 milyon aday girdi.i En çok rağbet ortaöğretim düzeyinde yapılan KPSS'ye oldu ve sırası ile önlisans, lisans olarak takip etti. Sınav sonuçlarının açıklanması ile bilindiği gibi adaylara puanları ile ilgili branş sıralaması da verilmektedir.

Ancak ÖSYM tarafından yapılan ikinci bir duyuru ile branş sıralamalarının tekrar güncellendiği belirtilmektedir. ÖSYM tarafından KPSS sonuçlarının açıklanması ile belirlenmiş olan branş sıralamalarında beklenen güncelleme yapıldı ve güncellemeye gidildi.

BRANŞ SIRALAMALARI GÜNCELLENDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan 2016 yılında ki KPSS'ye giren ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi branş sıralamalarında güncelleme yapıldığı belirtildi.

Yapılan güncelleme ile adaylar elde ettikleri sonuçlar ile branş sıralamalarına bakabilecek. Yine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yanlışlıkların yaşanmaması, branş sıralaması düzenlemesinin neden yapıldığına dair akıllarda soru işaretleri kalmasın diye resmi internet sitesi aracılığı ile adaylara bilgi verildi. Branş sıralamalarında neden güncellemeye gidildiğine dair bilgi edinmek isteyen adaylar aşağıda ki linki takip edebilir.

//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/GENEL/BransTekAciklama02032017.pdf

Yoğun talep olduğundan dolayı sitede erişim problemi olabilmektedir. Yine adaylar yeni branş sıralamalarını görüntülemek için aşağıda ki linki takip ederek branş sıralamalarını inceleyebilir.

//ais.osym.gov.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE