2016 EKPSS / Kura Atama Sonuçları Açıklandı! 6 Bin 113 Engelli Memur Alınacak

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ve kura atama sonuçları açıklandı. Hemen sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

2016 EKPSS / Kura Atama Sonuçları Açıklandı! 6 Bin 113 Engelli Memur Alınacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi memur olmak isteyen adaylara Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Engelli adaylar için ise ortam ve mekan farkı ile Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlenmektedir. Bu sınava giren adaylar kendi bedenlerine uygun olan yerlerde memur olarak istihdam edebilmektedir. Aynı zamandan engelli olduğu için eğitim alamayan adaylar için ise kura atamaları yapılmaktadır. Bu atama için adayların her hangi bir sınava girmesine gerek yoktur. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kura atamaları başladığı zaman tercih yapan adayların isimleri alınmaktadır. Yapılan kura çekiminde adayın isminin çıkması ile bedeni ve sağlığına uygun bir çalışma ortamında memur olarak göreve başlamaktadır.

Sonuçlar Açıklandı

Engelli olduğu halde eğitimine devam eden ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek atama bekleyen ve kura çekimlerine başvurarak memur olmaya çalışan adaylara müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Sonuçların açıklandığı belirtildi.

EKPSS ve Kura atamalarında toplam 6 bin 113 engelli memur alımının yapılacağı duyurulmuştu. EKPSS atama sonuçları ve kura atama sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar aşağıda belirtilen linkleri takip ederek sonuçlara ulaşabilirler. İki bölümünde linki ayrı ayrı belirtilmiş olup adayların sonuçları öğrenebilmesi için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi sayfasına giriş yapması gerekmektedir.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4132
https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4131

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 4 yıl Önce

İkincikuracekiminezaman

AHMET
AHMET - 4 yıl Önce

İkincikuracekiminezaman

ferudun kaçiş
ferudun kaçiş - 3 yıl Önce

türkiyede hizmet eden vatandaşlara saygıyla selamlıyorum.türkiyede bütün atama sistemlerde yaş sınırı kaldırılmalıdır.vatan hizmeti öncelikli olmalıdır.vatan önem vernmelidir.manevi değerlere önem vermelidir.bütün korumlarda hizmet aşkı öncelikli olmalıdır.hepinizi saygıyla selamlıyorum.bilginize sunarım.

ferudun kaçiş
ferudun kaçiş - 2 yıl Önce

Sayın başkanım sizleri saygıyla selamlıyorum.Bu yazdığım yorumu silinmesini talep ederim.