Eylül ayının yeni haftasında İŞKUR üzerinden yeni ilanlar da yayınlanmakta olup bu ilanların birçoğu kamu kurum ve kurumlarının personel alımlarına yöneliktir. Özellikle 2019’un da sonuna yaklaşırken kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel alımları da devam etmektedir. En az ilköğretim mezunu kamu personeli alımı yapacak olan 5 kamu kurumu, kadrolar ve ilanlara ilişkin detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Kadrolar ve Başvuru Şartları

Toplamda 61 kamu personeli alımı yapacak olan kurumlar, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü 38 Hastane Hizmetlisi, Temizlik Görevlisi alımı, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı 13 güvenlik görevlisi, boyacı ve ahşap ve mobilya ustası alımı, Beyşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü 1 aşçı, Deniz Basımevi Müdürlüğü 4 matbaa işçisi, Konya Teknik Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı 6 temizlik görevlisi alımı yapacaktır.

İlgili kadrolara başvuru şartları Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, güvenlik ve arşiv soruşturması temiz çıkmak ve erkekler için askerlik ile ilgisi bulunmamak. Bunların yanı sıra adaylardan istenen en az öğrenim seviyesinde mezun olmak, ilana göre ilgili belge ya da sertifikaya sahip olmak, istenilen yaş aralığında olmak, ilana göre adaylardan istenilen deneyim süresine sahip olmak ve ilanın yayınlandığı ilde ikamet ediyor olma şartları aranabilmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili kadrolara başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden aşağıda yer alan tabloda ilanlarda yer alan ilan numarasını aratarak yapılmaktadır. İlgili tablo ve detaylar ise şu şekildedir.