İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı kontenjanlarda olmak üzere 111 kişilik kadro ile personel alımı ilanı yayımlandı. Üniversite birimlerinde görevlendirilmek üzere farklı kadrolarda personel alımları yapılacak.Ayrıca Üniversite personel alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı talep edilmeyecektir.

Üniversite bünyesine 111 kişilik boş kadro ile Profesör, Doçent ve Öğretim üyesi kadrosunda personel alımı gerçekleştirilecek.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru Süreci Başladı!

Üniversite Öğretim üyesi alımı başvurusu için süreç İlanın yayım tarihi olan 10 mayıs 2022 tarihi ile başvurular başlamış olup en geç 24 Mayıs 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvrular aşağıdaki evreklarla yapılacak.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar:

1. Kadroya Başvuru Dilekçesi,

2. Profesör ve Doçent Kadrolarına Başvuru Formu,

3. T.C. Nüfus Cüzdanı / T.C. Kimlik Kartı fotokopisi,

4. Yayın Listesi ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Formatlı Özgeçmiş,

5. Lisans ve Lisansüstü Diplomaları, Doçentlik Belgesi, Uzmanlık Belgesi, Yabancı Dil Belgesi,

6. Adli Sicil Kaydı Belgesi,

7. Askerlik Durum Belgesi,

8. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar),

9. Sertifika, yeterlilik belgesi, iş deneyimi ve/veya yurtdışı deneyimine ilişkin belge ve benzeri diğer belgeler (ilan edilen kadroya bağlı),

10. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf,

11. Aday Akademik Değerlendirme Formu (Üniversitemizin Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri’ne göre, adayın bilimsel yayınlarının puanlandırılmış tablosu)

12. Başlıca Araştırma Eseri (Profesör kadrosuna başvuran adaylar için geçerlidir. A4 boyutlu 1 takım çıktı halinde teslim edilecektir.)

BAŞVURU KILAVUZU