Okullarda Çalışan TYP Personellerin Görev Süresi Bitiyor! Yeni İlan Ne Zaman Açıklanır?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan toplum yararına programı kapsamında istihdam edilen güvenlik görevlileri temizlik personeli bakım onarım işlerinin görev süreleri Haziran itibariyle bitecek.

Okullarda Çalışan TYP Personellerin Görev Süresi Bitiyor! Yeni İlan Ne Zaman Açıklanır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında  okulların 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında açılmayacağını açıkladı.  Buna göre yeni eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacak. İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üçlü protokol ile imzaladıkları toplum yararına programı kapsamında okullara; güvenlik görevlisi, temizlikçi, Bakım ve Onarım işçisi kadrolarda çok sayıda geçici sürede istihdam edilmek üzere personel alımları yapılmıştı.

TYP PERSONELLERİ GÖREV SÜRESİ BİTİYOR!

 9 ay süreyle istihdam edilen toplum yararına programı kapsamındaki personelin süreleri Haziran ayında tamamlanacak.  Peki  toplum yararına program personelleri görev süreleri bittiğinde kollardaki geçici görevleri tamamlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı yazın telafi eğitimleri yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'ndaki toplum yararına programı kapsamında istihdam edilen personelin görev sürelerinin uzatılması istemekte ve pandemi sürecinde kurumlar ve özel firmalar iş ilanı açıklamıyor. Işsiz kalacak olan bu personelin pandemi döneminde iş bulmakta zorluk çekeceklerini ifade ederek görev sürelerinin uzatılmasına talep ediyorlar.

TYP İLANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Okullara typ personel alımı ne zaman başlayacak?  Başkan Recep Tayyip Erdoğan okulların açılmasına aynı işaret etmişti bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda güvenlik görevlisi, temizlik işçisi, Bakım ve Onarım görevlisi kadrolarındaki yeni alımlar Ağustos ayında ilana çıkması bekleniyor.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru şartları neler? typ ilanları na başvuru yapmak için 18 yaşını doldurmuş olmak 19 yaşından gün almış olmak Herhangi bir okula devam etmiyor olmak, Emekli maaşı ya da gelir aylığı almıyor olmak İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak gerekmektedir.

GÖREVLERİ BİTECEK TYP PERSONELLERİ YENİ İLANA BAŞVURU YAPABİLECEKLER Mİ?

Okullarda görev süresi tanınan toplum yararına programı kapsamındaki personeller Eylül ayında açıklanacak yeni ilanlara başvuru yapabilecekler mi?  typ ikinci kez yararlanmak isteyenler ancak 9 ay senin bittikten sonra 3 ay beklemeleri gerekmektedir. Bu bağlamda Haziran ayında görev süresi tamamlanacak olan personellerin 3 ay süresi Eylül ayında açıklanacak olan okullardaki yeni ilanları başvuru yapabilecektir.  katılımcılar tepeden En fazla 24 ay yararlanabilirler daha önceki dönemlerde 3 kez yararlanmış olanlar tekrar başvuru yapamayacaklar. Mazeretsiz olarak ayrılanlar,  kendi kusurlarını nedeniyle ilişiği kesilenler,  mazeretsiz olarak 3 kez işe gelmeyenler, haklarında bir yaptırım cezası uygulananlar yeniden başvuru yapamayacaklar.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 16:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47
Mahmut 47 - 5 ay Önce

Sayın başkanım kadronistiyoruz

Mahmut 47
Mahmut 47 - 5 ay Önce

Allah yardımcımız olsun ne diyeyim Allah var hasbunallahu nemel vekil

Nuri koçak
Nuri koçak - 3 ay Önce

Sayın cumhur baskanimiz ve baskanlarimiz bir iyilik yapsa typ çalışanları bu yıl devam etse herkesin bildiği gibi nerede ve nereden iş bulacagiz ev kira çocuk var vs vs saygılar

Gamze
Gamze - 3 ay Önce

TYP ÖGG MEB BİZDE ARTIK KADRO İSTİYORUZ, ŞİMDİ KALDIK İŞSİZ, AYLIK YOK, NAPCEYİZ BİZ, BİZ BAYANLAR OLARAK NERDEN İŞ BULCEYİZ, 2 TANE ÇOCUK, EŞİM İŞSİZ, NASIL GEÇİM SAĞLAYACEYİZ, 2020 31 AGUSTOSTA ALLAH NASİP EDERSE OKULLAR AÇILIRSA,TYP MEB ALIM İLANI AÇILIRSA,BİZİM TEKRAR ALINIP ALINMAYACAĞIMIZ NE MALÜM, NEREYE GİDERSEN HEP YAŞ ŞARTI VAR, BİZİM YAŞIMIZ 40 İN UZERİNDEYİSE BİZ BU İŞİ YAPAMİYORUZ MU,NE KADAR SAÇMA BİŞEY,BN ÖGG İŞİMİ SEVİYORUM VE DEVAM ETMEK İSTİYORUM ÖGG OLARAK, ALLAH RIZASI İÇİN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ,BİZİDE ARTIK Bİ DÜŞÜNÜN,Bİ ANNE OLARAK,Bİ KADIN OLARAK, BİZ NAPCEYİZ ŞİMDİ İŞSİZ

Mutalip Beğic
Mutalip Beğic - 3 ay Önce

Sayin Cumhur baskanimiz gercekten cok magduruz keske Kadro verilseydi en azindan gecimizi sagliyabilirdik yin’e de tesekur ederim sayin cumhur baskanimiza ve baskarimiza her yil 9 ay dahi bile olsa acikta OLAN miletimiz evine bi ekmek gotrebiliyor