Kamu Kurumlarına En Az İlköğretim Mezunu 87 Personel Alınacak!

Kamu kurumlarına İŞKUR üzerinden ilköğretim mezunu toplamda 87 personel alımı yapılacaktır. İŞKUR üzerinden başvurular ve alımlar yapılacaktır.İşte detaylar.

Kamu Kurumlarına En Az İlköğretim Mezunu 87 Personel Alınacak!

Ocak ayının üçüncü haftasında İŞKUR üzerinden yeni ilanlar da yayınlanmakta olup bu ilanların birçoğu kamu kurum ve kurumlarının personel alımlarına yöneliktir. Ocak ayının da sonuna yaklaşırken kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel alımları da devam etmektedir. En az ilköğretim mezunu kamu personeli alımı yapacak olan 6 kamu kurumu, kadrolar ve ilanlara ilişkin detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Kadrolar ve Başvuru Şartları

Toplamda 87 kamu personeli alımı yapacak olan kurumlar, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 8 temizlik görevlisi, 4 doğal gaz kalorifer ateşleyicisi, Abana Belediyesi 1 beden işçisi, TTK Genel Müdürlüğü 23 şoför, 13 kalorifer ateşleyicisi, 7 demiryolu hattı bakım elemanı, 8 yıkama makinesi operatörü, 4 aşçı, 6 Yıkama Makinesi Operatörü (Maden), 3 Şoför-Yük Taşıma, 1 Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), 1 aşçı, Bahşişi Belediyesi 4 beden işçisi, 2 kepçe operatörü, 1 kara tankeri operatörü, 1 greyder operatörü, 1 kaynakçı ve 1 beden işçisi alımı yapacaktır.

İlgili kadrolara başvuru şartları Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, güvenlik ve arşiv soruşturması temiz çıkmak ve erkekler için askerlik ile ilgisi bulunmamak. Bunların yanı sıra adaylardan istenen en az öğrenim seviyesinde mezun olmak, ilana göre ilgili belge ya da sertifikaya sahip olmak, istenilen yaş aralığında olmak, ilana göre adaylardan istenilen deneyim süresine sahip olmak ve ilanın yayınlandığı ilde ikamet ediyor olma şartları aranabilmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili kadrolara başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden aşağıda yer alan tabloda ilanlarda yer alan ilan numarasını aratarak yapılmaktadır. İlgili tablo ve detaylar ise şu şekildedir.

YORUM EKLE