İŞKUR Üzerinden Farklı Mesleklerde 2 Bini Aşkın Personel Alınacak!

Aralık ayının son günlerine yaklaşırken İŞKUR üzerinden çeşitli illerde farklı kadrolarda alımlar yapılacağı ilan edildi. Kadro dağılımı ve il il alım miktarı için haberimizi inceleyiniz.

İŞKUR Üzerinden Farklı Mesleklerde 2 Bini Aşkın Personel Alınacak!

2019 Aralık ayının da son haftalarına doğru ilerlerken İŞKUR üzerinden farklı meslek gruplarında personel alımları da devam ediyor. İŞKUR’da açılan yeni ilanlarda toplamda 2 bin 156 personel alımı yapılacak olup 394 alanda adaylar hem özel hem de kamu kurumları bünyesinde görevlendirilecektir. Adaylardan bu farklı işi gruplarında sağlaması gereken farklı şartlar yer almakta olup haberimizin devamında bu farklı alanlar, başvuru şartları ve diğer detaylar yer almaktadır.

Hangi Kadrolarda Alım Var?

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan meslek grupları arasında ilk sırada beden işçisi alımı Beden İşçisi alımında görülmekle birlikte bu meslek grubunda 2156açık iş ilanı bulunmaktadır.Bunun yanı sıra sırası ile en çok alım yapılan meslek grupları ise sırası ile Beden İşçisi (Genel)214, Satış Danışmanı /Uzmanı100, Garson (Servis Elemanı)75, Temizlik Görevlisi64, Reyon Görevlisi 37, Büro Memuru (Genel)3, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi31, Satış Temsilcisi / Plasiyer31, Aşçı29, CNC Torna Tezgahı Operatörü29, Kasiyer29, Makine Mühendisi29, Kurye28, Ön Muhasebeci 28 kişi şeklindedir.

Başvuru Şartları

İlgili ilanlara başvuru için en az öğrenim şartını sağlama, ilgili kurumun çalıştığı ilde ikamet ediyor olma, ilgili belge ve sertifikalar sahip olma, istenilen deneyimi bulundurma, belirtilen yaş aralığında olma gibi özel şartlar ve genel alım şartlarını sağlama şeklinde bir başvuru şartı sunulabilmektedir. Bu noktada farklı meslek gruplarında farklı başvuru şartları yer almaktadır.

İlgili meslek gruplarına başvuru yapmak isteyen adaylar ilk olarak https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek sağ üstte “Meslek” yazan kısma ilgili meslek grubunun adını yazarak ve isterlerse diğer filtreleme seçeneklerini kullanarak arama yapabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgül gün
Sevgül gün - 2 yıl Önce

Adamı olan işe giriyor bizim gibilere yok