İŞKUR Üzerinden 52 Bin Aktif İş İlanı Yayınlandı! En Çok Alım Hangi Mesleklerde ?

İŞKUR üzerinden bir çok alanda toplamda 52 Bin aktif iş ilanlarını sizler için derledik. Haberimizin detaylarını incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR Üzerinden 52 Bin Aktif İş İlanı Yayınlandı! En Çok Alım Hangi Mesleklerde ?

Ekim ayının son haftasında İŞKUR üzerinden personel alımları da devam etmekte olup bu kapsamda farklı alanlarda toplamda 52 bin 078 personel alımı yapılacağı ilan açıklandı. Farklı iş kolları ve mesleklerde, özel ve kamu sektörünce gerçekleştirilen alımlarda 1505 farklı alanda alım yapılacağı ifade edildi. İlgili alımlarda adaylar farklı illerde ve kurumlarda istihdam edilecek olup kadro ve başvurulara ilişkin detaylar şunlardır.

Hangi Kadrolarda Alım Var?

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan meslek grupları arasında ilk sırada beden işçisi alımı Beden İşçisi alımında görülmekle birlikte bu meslek grubunda 52078açık iş ilanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sırası ile en çok alım yapılan meslek grupları ise sırası ile Beden işçisi 10019, makineci 2032, temizlik görevlisi 173 Satış Danışmanı 1650, Garson 1433, Kasiyer 1102, Konfeksiyon işçisi 807 kişi olarak yer almakta olup en çok alımın olduğu 20 meslek şu şekildedir.

Başvuru Şartları

İlgili ilanlara başvuru için en az öğrenim şartını sağlama, ilgili kurumun çalıştığı ilde ikamet ediyor olma, ilgili belge ve sertifikalar sahip olma, istenilen deneyimi bulundurma, belirtilen yaş aralığında olma gibi özel şartlar ve genel alım şartlarını sağlama şeklinde bir başvuru şartı sunulabilmektedir. Bu noktada farklı meslek gruplarında farklı başvuru şartları yer almaktadır.

Başvuru Şekli

İlgili meslek gruplarına başvuru yapmak isteyen adaylar ilk olarak https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek sağ üstte “Meslek” yazan kısma ilgili meslek grubunun adını yazarak ve isterlerse diğer filtreleme seçeneklerini kullanarak arama yapabilmektedir. Yapılan bu arama sonuçlarında ise açık iş ilanlarınaulaşmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra adaylar mesleklere göre açık iş ilanlarına da ulaşarak başvuru yapabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 16:14
YORUM EKLE