İŞKUR Üzerinden 50 Bin Personel Alımı Yapılacak? En Çok Alım Hangi Mesleklerde?

İŞKUR üzerinden çeşitli branşlarda çalıştırılmak üzere özel ve kamu sektöründe çalışacak 50 bin personel alımı yapılacaktır.Alımlarla ilgili kadro dağılımı haberimizdedir.

İŞKUR Üzerinden 50 Bin Personel Alımı Yapılacak? En Çok Alım Hangi Mesleklerde?

Şubat ayının son haftasına girerkenİŞKUR üzerinden personel alımları da devam etmekte olup bu kapsamda farklı alanlarda toplamda 50 bin 463 personel alımı yapılacağı ilan açıklandı. Farklı iş kolları ve mesleklerde, özel ve kamu sektörünce gerçekleştirilen alımlarda 1576 farklı alanda alım yapılacağı ifade edildi. İlgili alımlarda adaylar farklı illerde ve kurumlarda istihdam edilecek olup kadro ve başvurulara ilişkin detaylar şunlardır.

Hangi Kadrolarda Alım Var?

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan meslek grupları arasında ilk sırada beden işçisi alımı Beden İşçisi alımında görülmekle Beden İşçisi (Genel)7412, Makineci (Dikiş)2279, Satış Danışmanı / Uzmanı1587, Temizlik Görevlisi1533, Konfeksiyon İşçisi1125, Garson (Servis Elemanı)1085 olarak en çok alımın gerçekleştirildiği alanlardır. En Çok alımın gerçekleştirildiği diğer alanlar ise şu şekildedir.

Başvuru Şartları

İlgili ilanlara başvuru için en az öğrenim şartını sağlama, ilgili kurumun çalıştığı ilde ikamet ediyor olma, ilgili belge ve sertifikalar sahip olma, istenilen deneyimi bulundurma, belirtilen yaş aralığında olma gibi özel şartlar ve genel alım şartlarını sağlama şeklinde bir başvuru şartı sunulabilmektedir. Bu noktada farklı meslek gruplarında farklı başvuru şartları yer almaktadır.

Başvuru Şekli

İlgili meslek gruplarına başvuru yapmak isteyen adaylar ilk olarak https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek sağ üstte “Meslek” yazan kısma ilgili meslek grubunun adını yazarak ve isterlerse diğer filtreleme seçeneklerini kullanarak arama yapabilmektedir. Yapılan bu arama sonuçlarında ise açık iş ilanlarına ulaşmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra adaylar mesleklere göre açık iş ilanlarına da ulaşarak başvuru yapabilmektedir.

YORUM EKLE