İŞKUR Üzerinden 427 Büro Memuru Alımı Yapılacak

İŞKUR üzerinden özel ve kamu sektöründe çalıştırılmak üzere toplamda 427 büro personeli alımı yapılacaktır.Başvurular İŞKUR üzerinden olacaktır.Detaylar haberimizdedir.

İŞKUR Üzerinden 427 Büro Memuru Alımı Yapılacak

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımları Ağustos 2019’un üçüncü haftasında da devam etmekte olup bu kapsamda adaylar farklı meslek gruplarında istihdam edilmektedir. Hem özel sektör hem de kamu kurumlarının yayınladığı alım ilanlarında ise toplamda 427 büro memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır. İlgili alıma ilişkin başvuru şartları ve diğer detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Büro Memuru Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda ağustos ayında istihdam edilmek üzere 427 personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Türkiye’nin farklı illerinde farklı kurumlar bünyesinde görev yapacak olan adayların sağlaması gereken genel şartlar şunlardır; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, güvenlik ve arşiv soruşturması temiz çıkmak ve erkekler için askerlik ile ilgisi bulunmamak. Bunların yanı sıra adaylardan istenen en az öğrenim seviyesinde mezun olmak, ilana göre ilgili belge ya da sertifikaya sahip olmak, istenilen yaş aralığında olmak, ilana göre adaylardan istenilen deneyim süresine sahip olmak ve ilanın yayınlandığı ilde ikamet ediyor olma şartları aranabilmektedir.

Başvuru Şekli

İŞKUR üzerinden 427 büro memuru alımı için başvuru şartlarını sağlayan adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Başvurular İŞKUR üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267 adresinden yapılmakta olup 400’den fazla ilan içerisinde şehre, iş veren durumuna göre ya da eğitim düzeyine göre arama yaparak istenilen ilana ulaşmak mümkün olmakla birlikte başvuru da yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 07:21
YORUM EKLE