İŞKUR Farklı Şehirde Günlük 77 TL ile Personel İstihdam Ediyor

İŞKUR iş başı eğitimi ile kursiyerlere hem iş öğretiminde bulunuyor hem de günlük harçlık ödüyor. Güncel İŞKUR MEK kurslarını sizler için derledik. Detaylar haberde.

İŞKUR Farklı Şehirde Günlük 77 TL ile Personel İstihdam Ediyor

İŞKUR tarafından verilen ve işsiz vatandaşların mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir program olan İşbaşı Eğitim programları ile bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay ilgili alanlarda mesleki eğitim alacak ve bu süre boyunca da adaylara günlük 77 TL de ücret ödenecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir ?

İlgili program kapsamında istihdam edilmek isteyen adayların Kuruma kayıtlı işsiz olmak,15 yaşını tamamlamış olmak,İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,Emekli olmamak,Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir.

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler

Program kapsamında katılımcılara, zaruri giderleri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL ödenmekte olup ayrıca İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi ve Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri de karşılanmaktadır.

Güncel İYEP İlanları

İlgili programlara 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak katılmak mümkündür. İŞKUR üzerinden başvuruya açık programlar ise şu şekildedir.

İstihdam Garantili MEK Kursları

İlgili ilanlara ve daha fazla kursa https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx adresinden ulaşmak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 20:22
YORUM EKLE