İŞKUR Ekim Ayında Toplam 51 Bin Personel Alacak !

İŞKUR değişik kadrolarda Ekim ayında toplamda 51 bin personel alımı yapacaktır. İş detayları, pozisyonları ve diğer detaylar için sitemizi takip ediniz.

İŞKUR Ekim Ayında Toplam 51 Bin Personel Alacak !

Ekim ayının ikinci haftasında İŞKUR üzerinden personel alımları da devam etmekte olup bu kapsamda farklı alanlarda toplamda 51 bin 748 personel alımı yapılacağı ilan açıklandı. Farklı iş kolları ve mesleklerde, özel ve kamu sektörünce gerçekleştirilen alımlarda 1517 farklı alanda alım yapılacağı ifade edildi. İlgili alımlarda adaylar farklı illerde ve kurumlarda istihdam edilecek olup kadro ve başvurulara ilişkin detaylar şunlardır.

Hangi Kadrolarda Alım Var ?

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan meslek grupları arasında ilk sırada beden işçisi alımı Beden İşçisi alımında görülmekle birlikte bu meslek grubunda 10565açık iş ilanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sırası ile en çok alım yapılan meslek grupları ise sırası ile Satış Danışmanı / Uzmanı2516 kişi, Makineci (Dikiş) 2059 kişi, Temizlik Görevlisi 1916 kişi, Garson (Servis Elemanı) 1320 kişi, Konfeksiyon İşçisi 792 kişi, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 788 kişi, Ön Muhasebeci 733 kişi, Reyon Görevlisi 705 kişi, Kasiyer 690 kişi, Ambar/Depo Görevlisi 572 kişi, Aşçı 555 kişi, Güvenlik Görevlisi 553 kişidir.

Başvuru Şartları

İlgili ilanlara başvuru için en az öğrenim şartını sağlama, ilgili kurumun çalıştığı ilde ikamet ediyor olma, ilgili belge ve sertifikalar sahip olma, istenilen deneyimi bulundurma, belirtilen yaş aralığında olma gibi özel şartlar ve genel alım şartlarını sağlama şeklinde bir başvuru şartı sunulabilmektedir. Bu noktada farklı meslek gruplarında farklı başvuru şartları yer almaktadır.

Başvuru Şekli

İlgili meslek gruplarına başvuru yapmak isteyen adaylar ilk olarak https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek sağ üstte “Meslek” yazan kısma ilgili meslek grubunun adını yazarak ve isterlerse diğer filtreleme seçeneklerini kullanarak arama yapabilmektedir. Yapılan bu arama sonuçlarında ise açık işilanlarına ulaşmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra adaylar mesleklere göre açık iş ilanlarına da ulaşarak başvuru yapabilmektedir.

YORUM EKLE