Meslek Edinmek İsteyenler! Önemli Açıklama; "Hızla İhtiyaç Artıyor"

Lise ve üniversite çağında bulunan yüzbinlerce gencin meslek tercihleri kritik bir dönemi kapsıyor. Hayal edilen mesleğini yapmak isteyen adaylar bir yandan işsiz kalmak istemiyor. İbn Haldun Üniversitesi Bölüm Başkanı bu mesleğin önü açık olduğunu belirtti. İşte o meslek

Meslek Edinmek İsteyenler! Önemli Açıklama; "Hızla İhtiyaç Artıyor"

Meslek Edinmek İsteyenler Önemli Açıklama! Hızla İhtiyaç Artıyor!

Lise ve üniversite çağında bulunan yüzbinlerce gencin meslek tercihleri kritik bir dönemi kapsıyor. Eğitim tercihinde bulunacak olan ve meslek seçiminde karar verme durumunda olanlar için İbni Haldun Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut'un açıklamalarını gündeme getiriyoruz. 

Ülke genelinde firmaların ve kamu kurumlarının ihtiyaç bulduğu fakat personel bulamadığı bir çok meslek bulunmakta. İş sahibi olmak isteyen meslek tercihi eşiğindeki adaylar için ise hayallerinde bulunan mesleği yapma hayalinin yanında mezun olduklarında işsiz kalmamak istenmekteler. Buna göre Eğitim tercihinde bulunacak adaylar için İbn haldun Üniversitesi Prof. Dr. Sefa Bulut meslek grupları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Sabah'ta yer alan habere göre Prof. Dr. Sefa Bulut yaptığı açıklamada; "Son yıllarda rehberlik ve psikolojik danışmanlık, sosyoloji, sosyal hizmetler ve psikoloji gibi meslekler popüler oldu. Bunun nedeni de devletin bu alanlarda istihdam olanakları sağlamasıdır. Düşünsenize İngiltere'de Yalnızlık Bakanlığı kuruluyor. Demek ki bu alanda bir sorun var ve insanların yardıma desteğe ihtiyacı var. Gıda mühendisliği, beslenme ve diyetisyenlik ve beslenme danışmanlığı gibi alanlar çok ilgi çekiyor." dedi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 10:57

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE