Jöh Personeli Yıllık İzinleri Kaç Gündür?

Jandarma Özel Harekat görevlisi JÖH maaşları, yıllık izinleri kaç gündür? İşin olsa ekibi olarak özlük ve maaş hakları ile merak edilen soruları cevaplandırıyoruz.

Jöh Personeli Yıllık İzinleri Kaç Gündür?

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığına personel alımlarına başvuru yapacak olan adayların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de JÖH maaşları ne kadar olduğudur. Özlük ve maaş hakları bakımından merak edilen bu soruların cevabını işin olsa ekibi olarak okurlarımıza aktarmaya devam etmekteyiz.

JÖH YILLIK İZİNLERİ;

Jandarma Genel Komutanlığı altında çalışan Jöh ekiplerinin yıllık izinleri ortalama 30 gündür. Sağlanan izin haklarını Jöh ekipleri belli durumlarda yaşanan yetersizlikten dolayı bir anda kullanamadığından çalışma arkadaşlarına göre ve belli periyotlar halinde kullanarak izine ayrılabilmektedirler. Jöh ekiplerine verilen yıllık izinler parça parça olduğundan ötürü ilkbahar, sonbahar, kış, yaz fark etmeksizin her şekilde yıllık çalışma izinlerini kullanabilmektedirler. Belirlenen yıllık izinler kullanılmadığı taktirde bir sonraki seneye devredilmekte olup her izin günü kullanıldığında da yıllık izin hakkından düşülmektedir. Yıllık izinler genellikle 30 gün olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER