PTT Yeni Dönemde KPSS'li Personel Alımı Yapacak

PTT bünyesine tam zamanlı yeni personellerin alınacağı açıklandı. Yapılacak personel alımı ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle...

PTT Yeni Dönemde KPSS'li Personel Alımı Yapacak

PTT kendi bünyesine 2019'un başından itibaren personel alımı yapmadı. Kendi bünyesinde yaptığı yönetmenlik değişikliği itibariyle 2020 yılında tam zamanlı farklı kategorilerde personel alımı yapacağını açıkladı. Yapılacak olan personel alımlarında personellerin başvurularda belirlenen genel şartları karşılıyor olması gerektiği bildirildi. Belirtilen şartları karşılayamayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. Farklı pozisyonlar için yapılacak olan personel alımında adayların başvuru şartlarını çok iyi okumaları gerektiği bildirildi.

Genel Başvuru Şartları

PTT bünyesine yapılacak olan personel alımları için adaylar ile ilgili belirlenen personel şartları; "T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olması, kamu haklarından faydalanıyor olmak, erkek adaylar için askerlik şartlarını tamamlamış olması, herhangi sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, lisans mezunu adaylar için 70, ön lisans mezunu adaylar için 60 KPSS puanı gereklidir" adaylardan istenilen PTT başvuru şartları bu şekildedir. Adayların başvuru yapmadan önce bu şartları göz gezdirip kendilerinin karşıladığına emin olduktan sonra başvuruda bulunmalıdırlar. 

PTT PERSONEL ALIMI DETAYLARI VE DİĞER ŞARTLAR BURADA

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 16:44

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahattin üfler
Sebahattin üfler - 10 ay Önce

Kpss puanı daha açıklanmadı, neye gire 60 yada 70 ?