Mayıs 2018 KPSS Şartsız ve Düşük KPSS (50-60-70) Puanları ile Memur, Personel ve Asker Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfasında yayımlanan 2018 yılı Mayıs ayı için son ilanlarda KPSS şartsız veya 50 - 60 - 70 gibi düşük KPSS puanları ile personel, memur ve askeri ilanlar mevcut. Üstelik bazı ilanlarda en az ilkokul mezunu olma şartı var. İşte sizler için derlediğimiz güncel 2018 personel alım ilanları haberimizde...

Mayıs 2018 KPSS Şartsız ve Düşük KPSS (50-60-70) Puanları ile Memur, Personel ve Asker Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesi aracılığı ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda personel alınıyor. Üstelik bir çoğu KPSS şartsız veya 50 - 60 - 70 KPSS puanı gibi düşük KPSS puanı ile alım yapıyor. Dahadasıda var; bir çok ilanda eğitim şartı en az ilkokul mezunu olarak verilmiş. Sizler için derlediğimiz ilanlarda 2018 yılı Mayıs ayı için memur, personel ve askeri ilanlar gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına dair ilanlar mevcut.

İşte Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile başvuruları devam eden ve sizler için derlediğimiz o ilanlar;


BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Öncelikle adayların başvuru yapacakları ilan için ilgili pozisyonda görev yapmasına engel sağlık sorunu olmaması gerekmemektedir. Bir diğer başvuru koşulu ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması gerekmekte.
Devlet Personel Başlanlığı'nda yayınlanan ilanlardan sözleşmeli er alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan minimum eğitim şartı ilkokul mezunu şeklindeyken, diğer ilanlarda lise, önlisans ve lisans mezuniyeti gibi şartlar mevcut.
Yayımlanan ilanların bazılarında KPSS şartı olmaksızın alım yapılırken, bazı ilanlarda ise 50, 60 ve 70 gibi puanlar ile alım yapılıyor. Bazı ilanlarda ise KPSS puan sınırı aranmıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Devlet Personel Başlanlığı resmi web sayfasında her ilan için farklı başvuru şekli mevcut. Bazı ilanlarda şahsen başvurmanız gerekirken, bazı ilanlara online başvuru yapmanız mümkün.
Başvurmak istediğiniz ilan için DPB resmi web sayfasından istediğiniz ilanın üzerine tıklayarak daha kapsamlı bilgi sahibi olabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

DPB Kamu Personel Alım İlanları Sayfası: //euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx (adresi tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırıp ilerleyiniz.)

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 08:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Akın
Ömer Akın - 4 yıl Önce

15.04.1990 doğumluyum benim yaşıma uygun sözleşmeli er alımı var mıYardımcı olursanız sevinirim

Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

Lutfen rica ediyoruz yetkililere yas ve puani dusurun herkesin memur olmaya hakki var

Cold
Cold @Ersin - 4 yıl Önce

Puani daha ne kadar dusursun en alt puani yazmis.yorum yazmis olmak icin yorum yazma