Gardiyan Nasıl Olunur? Görevleri ve çalışma Saatleri Nedir?

Haber içeriğimizde gardiyan olmak infaz koruma memurunun ne işler yaptı ile ilgili bilgileri bulabileceksiniz?  Ayrıca 2018 ve 2019 yılında infaz koruma memurları ne kadar çalışıyor? Ne kadar maaş alıyor? Bunu da haberimiz de bulabileceksiniz.

Gardiyan Nasıl Olunur? Görevleri ve çalışma Saatleri Nedir?

İnfaz koruma memuru bir diğer adıyla gardiyan nasıl olunur? Bu mesleği yapan kişiler nasıl çalışır ve görevleri nelerdir? Haber içeriğimizde gardiyan olmak infaz koruma memurunun ne işler yaptı ile ilgili bilgileri bulabileceksiniz?

 Ayrıca 2018 ve 2019 yılında infaz koruma memurları ne kadar çalışıyor? Ne kadar maaş alıyor? Bunu da haberimiz de bulabileceksiniz.

İnfaz koruma memurları cezaevlerinde ve ıslah evlerinde çalışmaktadırlar. Burada bulunan isleri sağlamak ve topluma yeniden kazandırılması sağlamak adına çalışan meslek elemanları olarak da isimlendirilmektedir. Hemen aşağıda infaz koruma memurlarının bazı görevlerini bulabilirsiniz.

İNFAZ KORUMA MEMURU GÖREVLERİ

  • Cezaevine giren tutukluların veya hükümlülerin üzerlerini arar ve taşıdıkları kıymetli eşyaları emniyet altında tutarlar
  • Cezaevi'nde bulunan tutuklu ve hükümlüler hakkında birtakım kayıtları tutmak ile mükelleflerdir
  • Hükümlüleri koğuşa kadar götürerek kapılarını kilitle yerler
  • Tutukluların tüm ihtiyaçlarını yemek banyo sağlık gibi önemli ihtiyaçlarını karşılamak ile mükelleflerdir
  • Günde en az 3 defa hükümlülerin sayımını yaparlar
  • Ceza evinin temizliği infaz koruma memurlarından sorumludur
  • İdareden tam anlamıyla infaz koruma memurları sorumludur
  • Cezaevinde çıkacak tüm olaylara karşı önceden müdahale etmek olayların büyümesini sağlamak ve cezaevi sükunetini sağlamak onların görevidir

İnfaz Koruma Memurluğunda Zorunlu Tayin Var Mıdır?

İnfaz koruma memurluğunda ( İKM ) zorunlu tayin bulunmamaktadır.

İNFAZ KORUMA MEMURU NE KADAR MAAŞ ALIR

İnfaz koruma memurları eğitim, evlilik ve çocuk sayılarına göre maaş alırlar. Lise mezunu ve lisans mezunu infaz koruma memurlarının maaşları farklıdır. En az 2950 TL maaş almaktadırlar. 2019 yılında ise lisans mezunu ve evli olan bir infaz koruma memuru 3450 TL maaş almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakıp yontar
Sakıp yontar - 2 yıl Önce

Ne zaman alım olacak