Helal Akreditasyon Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. Az önce Resmi Gazetede 9 Ekim 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Helal Akreditasyon Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere Uzman Yardımcısı kadrosuna 6 kişilik boş kadro ile memur alacağını bildirdi. Alımlar KPSS Puanı ve Yaş şartı ile gerçekleştirilecek olup şartlar ve Kontenjan bilgisi haberde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Helal Akreditasyon Kurumu ( HAK ) bünyesine toplamda 6 kişilik kadro ile Uzman Yardımcısı alımı yapacağını bildirdi. Ayrıca alımlar " İlahiyat, Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Veteriner " kadrolarında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Helal Akreditasyon Kurumu adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların yukarıdaki tabloda göre alanına göre 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den P3 veya P1 puanlarından en az 70 puan almış olmak.

Yaş Şartı:

1 Ocak 2023 tarihi ile adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gereklidir. Yani 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar başvuru yapabilecekler.

Eğitim Şartı:

Yukarıda tabloda göreceğiniz gibi en az 4 yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak şartı aranacak.

Yabancı Dİil Sınavı Şartı:

Adaylardan Yabancı dil olarak son 5 yıl içerisinde yapılan YDS den C seviyesinde İngilizce dilinden puan almış olmak.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

İlanın yayım tarihi ilan 9 Ekim 2023 tarihi ile başvurular başlamış olup en geç 10 gün içerisinde yapılmış olmas gereklidir. Bu yönde;

Başvuru Tarihleri: 9 - 20 Ekim 2023

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ