Zehirlenen 300 Koyun Telef Oldu!

Konya'da 300 koyun telef oldu.Konya'da kimliği belirsiz kişilerce zehirli besin verilen 300 koyun can çekişerek telef oldu.

Zehirlenen 300 Koyun Telef Oldu!

Konya'da 300 koyun telef oldu.Konya'da kimliği belirsiz kişilerce zehirli besin verilen 300 koyun can çekişerek telef oldu.

 

Can çekişen çoğu koyun ise acı çekmemeleri için sahipleri tarafından boğazları kesildi.Olay, saat 21.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi içinde bulunan meralık alanda meydana geldi.

 

İddiaya göre, hayvancılıkla uğraşan 30 aile yaklaşık bine yakın damızlık koyunlarını otlamaları için meraya saldı.Akşam üzeri hayvanlarını toplamak için meraya giden hayvan sahipleri yaklaşık 300 koyunu can çekişirken buldu.

 

Çevrede inceleme yapan vatandaşlar meralık alanın çevresinde zehirli besi yemleri olduğunu fark ederek durumu polise bildirdi.Hayvan sahipleri doğum aşamasında olan koyunları daha fazla can çekişmeleleri için boğazlarını kesti.

 

Ölü sayısının saat geçtikçe artabileceğini söyleyen muhtar İsmail Kaya, "Akşam bir geldik hayvanlar tarla içinde yatıyor. Çevreye baktık ki zehirli besi yemleri var. Bu insanlığa sığar mı? Bunu kim yaptıysa bulunmasını istiyoruz. Bu hayvanların çoğu 1 ay içerisinde doğum yapacak. Bunlar bizim geçim kaynağımız" dedi.

 

İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin incelemeleri sonucu hayvanların kesin ölüm sebebinin netlik kazanacağı belirtildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE