Yeni Polis Alımlarında Adayların Talepleri!

Yeni polis alımlarının Ağustos ile Eylül tarihlerinde yapılacağı bilgisinin ardından adaylardan talepleri de gelmeye başladı. Yaş şartı talebi, kpss puan şartı düşürülsün talebi gibi istekler bulunmaktadır.

Yeni Polis Alımlarında Adayların Talepleri!

Geçtiğimiz günlerde yeni polis alımlarının yapılacağını ve alımların Ağustos ile Eylül gibi yayınlanacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından sonra polis memuru adaylarının talepleri de ortaya çıktı. Polis memuru olmak isteyen adayların taleplerini haberimizde derledik.

KPSS SINIRI DÜŞÜRÜLSÜN TALEBİ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verilen kamu personeli seçme sınavı ( KPSS ) puanı düşürülebilir açıklamalarından sonra erkek adaylarda kpss puanlarının düşmesini talep etmektedir. Ancak puan şartının düşme söz konusu erkek adayları ilgilendirmemekle birlikte yeni erkek polis alımlarında bu şart ileride düşer mi bilinmiyor.

YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİ!

Yeni polis alımlarından yararlanmak isteyen bir çok aday polis alımında yaş şartının esnetilmesi taraftarı ancak bu konu ile ilgili de bir düzenleme şuanda yoktur. Yaş şartının 32 olmasını isteyen bir çok aday bulunmaktadır. 

SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI!

Önceki günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, POMEM alımına ilişkin bilgilerin yanı sıra polis özel harekat alımları hakkında da bilgi verdi. Öncelik POMEM hakkındaki bilgisine değinirsek; Ağustos sonu Eylül başı gibi yeni polis alımı için ilana çıkılacağını belirtti ancak tam tarih vermedi. Polis özel harekat alımları hakkında ise yaptığı açıklamalar şu şekilde; yeni pöh alımlarını içeriden yapmayı düşündüklerini ancak çok gerek olursa dışarından alımların sağlanacağını belirtti. Pöh olmak isteyen adaylara ise polislik sınavlarına katılıp kazansınlar bilgisini verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet TURGUT
Mehmet TURGUT - 2 yıl Önce

Yaş 32 kpss 60-65 olsun renk körlüğü şartı kalksın

Önce vatan
Önce vatan - 2 yıl Önce

Senin gibi pzvenk ten polis oluyorda renk körü olan kişi de polis olsun

Sadri
Sadri - 2 yıl Önce

Alımlar lise mezununa insin kpss lise düzeyinde 60 olsun. Yaş da esnetilme olmasın renk körlüğü esnetilmesin. Renk köründen polis mi olur

Altin karaca
Altin karaca - 2 yıl Önce

Ben 32 yaşındayım.başvuru şartı için 30 demiş ama bu açıklamada her ihtimalle başvurmak isteyen başvursun gerekirse alım olur şeklinde açıklama var ben basvurayimmi bilemedim.

Aysel yorulmaz
Aysel yorulmaz - 2 yıl Önce

Sizden ricam ne olur şu puani düşürün parkuru geçen mülakatı geçen gitsin bizde insaniz gidemiyorum diye okadar üzülüyorum ki dayımiz yok diye bir yere alınmıyor yaş buyur sonra yaşınız tutmuyor diyorlar bizde insaniz ölelim mi yani