Yeni KHK ile 100 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlanacak!

Yeni Kanun Hükmünde Kararnameler ile projelere destek sağlanacak ve 100 bin kişiye iş imkanı verilecek. Peki detaylar nelerdir?

Yeni KHK ile 100 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlanacak!

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamından dolayı aralıklarla Resmi Gazete aracılığı ile Kanun Hükmünde Kararnameler KHK yayımlanmaya devam ediyor. Buna göre KHK ile genel olarak kamu personellerin görevden uzaklaştırılması, görevlerine iade edilmesi ve kamu kurumlarına kadro ihdas edilmesi başlıkları yer aldığı gibi diğer konularda da bilgi verilmektedir.

Buna göre yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlanması ve pek çok projeye destek verilerek istihdamın artırılmasına yönelik çalışmaların yapılması bekleniyordu. Sonunda bu konu hakkında bazı açıklamalar geldi. Peki deteylar nedir? Yeni KHK ile 100 bin kişiye istihdam verilecek mi, hangi illeri kapsayacak.

100 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Hükümetin şu andaki en büyük hedefi bilindiği üzere Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine yatırımlar yapmak ve buralarda ki istihdamı artırmaktır. Yeni yayımlanacak KHK ile 100 bin kişiye istihdam sağlanacak öyle ki Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan 23 ile yardımlar yapılacak, buralar üretim üssü haline getirilecek, teşvikler hızlandırılacak, enerji ve imalat desteği verilerek iş imkanları artırılacak kısa zamanda 100 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Yine buralardaki çalışma potansiyelinin artırılması ile bölgenin turistik geziler için de hazır hale getirilmesi beklenmektedir. KHK ile Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde istihdam oranları artacağı için bölgenin nüfusunda da ciddi bir yükselmenin olacağı bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tc
Tc - 3 yıl Önce

Bir yalan daha insanlar la dalga geçin ama Allah yanına bırakmaz