Yeni Kabine Açıklanıyor! Bakan Olacak İsimler Netleşti Mi?

Yeni kabine açıklanma süreci için geri sayım devam ediyor. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan yeni kabinede yer alacak isimler için yeni iddialar devam ediyor. Peki yeni kabinede hangi isimler yer alacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Yeni Kabine Açıklanıyor! Bakan Olacak İsimler Netleşti Mi?

Yeni kabine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önümüzdeki hafta açıklanacak. Yeni kabine 16 Bakan ve en az 3 Cumhurbaşkanı Yardımcısından oluşacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu süreçte iyi çalıştığı ve projelerine güvendiği bürokratlarla, özel sektör temsilcileri ve eski siyasetçilerden yeni bir ekip oluşturması bekleniyor. Peki isimler netleşti mi?

İddialara göre yeni hükümet sisteminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yardımcılarından birinin kadın olacağı, hem kabineye hem de grup yönetimine kadın siyasetçi alacağı söylentileri bulunuyor. Bakanlık için adı geçen isimler ise şu şekilde: Kabine içinde olması beklenen bürokratlar Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal da bulunuyor. Tekin, Özçelik ve Kartal'ın müsteşarlık yaptıkları bakanlıklarda değerlendirileceği, İstanbul Valisi'nin İçişleri Bakanı yapılacağı söylentiler arasında. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dış işleri Bakanı olarak kabineye alınması durumunda, Ömer Çelik'in Kalın'ın görevini üstleneceği konuşulurken, Çelik'in Cumhurbaşkanı yardımcılarından biri olacağını öne sürenler de bulunuyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE