Yeni EYT Kanun ile Yaşa Takılanlar Emekli Olabilecek

Meclisin yeni döneminde en çok tartışılan konulardan bir tanesi de EYT krizi oldu. Basında da çok konuşulduğu gibi emeklilikte yaşa takılanların prim üzerinden ödeme sıkıntıları sürmektedir. 3600 gün prim ve 5000 gün prim ödeme belirsizliğinin detayları haberimizde..

Yeni EYT Kanun ile Yaşa Takılanlar Emekli Olabilecek

Emeklilikte Yaşa Takılanların en büyük sorunu olan 3600 ve 5000 gün prim ödemelerinin belirsizliği basın ve Meclis gündeminin en çok konuşulan konularından bir tanesi oldu. Sorunların çözülmesi için somut adımlar atılmaya yavaş yavaş başlansa da halen pekçok kişinin bu konu hakkında belirsizliği sürmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat vermiş olduğu talimat sonrası meclis kulislerinde EYT sorununun yapılandırılması tartışılırken, Erdoğan tarafından sunulan çözüm önerisi herkesin kafasına yatmış gibi duruyor.

EYT Nasıl Bir Yol İzlenecek

Son zamanlarda EYT mağdurları adı alatında yapılan mitingler ve basın yayın organlarından yapılan baskılar meclis içerisinde de bu olayların konuşulmasına yol açtı. Özellikle de yapılan araştırmalar ile birlikte ortaya çıkan verilerin 1 milyonu aşkın EYT mağdurunun olduğunu gösterdi. 1 milyona yakın EYT mağdurunun yapmış olduğu baskı sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ında belirttiği gibi EYT sorunu yaşayan kişilerin kademeli bir şekilde emekli olacağının altını çizdi. Bu öneri Meclis içerisinde yasa tasarısı haline gelmeye başlanıp Köşke sunulduktan sonra Resmi Gazeteden açıklanacağı belirtildi. Bizlerde birçok EYT vatandaşı gibi son gelişmeleri sizler için takip etmekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 16:15
YORUM EKLE