Vu Yhuy Tuanvi'ye Maaş Bağlanması İçin Başbakan Talimat Verdi

Diyarbakır'da pusuya düşürülerek şehit edilen polis memurunun Vietnamlı eşi Vu Yhuy Tuanvi'ye maaş bağlanması için Başbakan Ahmet Davutoğlu, talimat verdi.

Vu Yhuy Tuanvi'ye Maaş Bağlanması İçin Başbakan Talimat Verdi
Diyarbakır'da pusuya düşürülerek şehit edilen polis memurunun Vietnamlı eşi Vu Yhuy Tuanvi'ye maaş bağlanması için Başbakan Ahmet Davutoğlu, talimat verdi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk vatadandaşı olmadığı için şehit maaşı alamayan polis memuru Tansu Aydın'ın Vietnamlı eşi Vu Yhuy Tuanvi'ye maaş bağlanması için talimat verdi

Diyarbakır'da trafik kazası ihbarıyla pusuya düşürülüp, şehit edilen trafik polisi Tansu Aydın'ın Vietnamlı eşi Vu Yhuy Tuanvi'ye şehit maaşı bağlanacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Vu'nun maaştan faydalanması için gerekli mevzuat değişikliğini yapılması talimatını verdi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada "Şehit polisimiz Tansu Aydın'ın şehadet tarihi olan 23/07/2015 tarihinde, Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Devleti uyruğuna tabi olan eşi Vu Thuy Tuong Vi Le'nin, adı geçenin vefatından sonra 5901 sayılı Kanunun 12 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca 05/08/2015 tarihli ve 2015/7999 sayılı Bakanlar Kurulu kararı uyarınca Türk vatandaşlığını kazanmıştır" bilgisi verildi.Başbakanlık, "Eşinin şehadeti sırasında vatandaş olmadığı için şehit yakını aylığı alamadığının anlaşılması üzerine Sayın Başbakanımız, Vu Thuy Tuong Vi Le'nin şehit yakını maaşı alması için gerekli mevzuat düzenlemelerinin yapılması talimatını vermiştir." açıklamasını yaptı. Yasalara göre, bir Türk ile evlenen yabancı uyruklu kişi, ancak 3 yıl içinde Türk vatandaşlığına geçebiliyor.Polis memuru Tansu Aydın şehit olduğunda henüz 2 aylık evli oldukları için Vietnamlı eşine şehit maaşı bağlanamamıştı. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE