Uzman Erbaşların ve Çavuşların Sorunları! Kadro ile Haklar Verilecek Mi?

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı kuvvet komutanlıklarında görev yapan uzman çavuş ile erbaşların sorunlarını dile getiriyoruz. Kadro verilecek mi? Haklar tanınacak mı?

Uzman Erbaşların ve Çavuşların Sorunları! Kadro ile Haklar Verilecek Mi?

Ülkemiz bilindiği üzere konumu itibari ile oldukça tehlikeli bir bölgede yer aldığı için profesyonel orduya geçiş süresi hızlandırıldı ve bu sistem ile uzman erbaş, çavuş alımı bir hayli artırıldı. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı kuvvet komutanlıklarında on binlerce uzman erbaş ve çavuş bulunmaktadır. İşin Olsa ekibi olarak uzman erbaş ile çavuşların sorunları dile getiriliyor.

UZMAN ÇAVUŞLARIN YAŞADIĞI SORUNLARI!

1-) Ordu evleri bilindiği üzere askeri personeller için açılmış ve tüm kamuda görev alan memurlar tarafından yararlanılmakatdır. Ancak ordu evlerine uzman çavuşların girmesi yasaktır. Görev yaptığı omuz, omuza cephede dolaştığı subay ve astsubay komutanları girebilirken uzman çavuşlar buralara giremez.

2-) Uzman çavuşlar sözleşmeli olarak istihdam ettiği için her hangi bir olayda yaralandıktan sonra meslekten ihraç edilebilmektedir. Birkaç aylık rapor alındığında uzman çavuşların sözleşmesi fesih edilmektedir. Bu yüzden uzman çavuşlar kadronun verilmesini istiyor.

3-) Lojmanlara uzman çavuşların girmesi oldukça zordur. Subaylar %55, astsubaylar %40 hakka sahipken uzman çavuşlar sadece %2,5 - 5 civarı hakka sahiptir.

4-) Subay ile astsubaylar doğuda 2 yıl görev yapmaktayken uzman çavuşların en az 5 sene doğuda görev yapması gerekmektedir.

5-) Batıda görev yapan uzman çavuşların çok büyük bir bölümü özellikle Jandarma Komando yani Jandarma Özel Harekat uzman çavuşları doğu illerine gönderilmekte ancak bu süre doğu görevinden düşmemektedir.

Yukarıda belirtilmiş olan maddeler haricinde çok sayıda problem daha bulunabilmekte olup özellikle JÖH birliklerinin zor şartlar altında çalıştığı bilinmektedir. Umut ediyoruz ki haklar ve diğer durumlar en kısa sürede iyileştirilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 22:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADAM
ADAM - 3 yıl Önce

Taşerona, sözleşmeli memura KADRO isteyenler konu ASKER olunca ''bize ne o mesleği seçmeselerdi o zaman'' diyorlar. Bilmem anlatabildim mi EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER!

ankarali
ankarali - 3 yıl Önce

en önemlisi doğu görev süresi ve sözleşmelilerin beylik silah problemidr birde kadro tabiki vatani görevin sözleşmelisi olmaması lazım hepsi can başla hizmet ediyor kadro haklarıdır

Fatma
Fatma - 3 yıl Önce

Tabi ki birde eşleri ve çocukları dusunulmeli hergün evlerine gidebilsinler sırf bu yüzden evliliği bitme noktasına gelmiş çok insan Biliyorum diğer çalışanlar gibi sabah 8 akşam 17 çalışsınlar

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Kadro istemeyen uzmanlar istifamı edecek yoksa sözleşmesi bitincemi birakcak arkadaşlar acil cevap yazarmisiniz

06ankaralı
06ankaralı - 2 yıl Önce

gec bile kalındı hakları verilsin