Uzman Erbaşlar KHK ile İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Olabilecek

KHK ile Uzman Erbaşların Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru olarak görev yapabilmelerinin önü açıldı.

Uzman Erbaşlar KHK ile İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Olabilecek
KHK ile her geçen gün önemli kararlara imza atılmaya devam diliyor. Bazı çıkan kararlara milletvekilleri karşı çıkmaktayken bazı kararlar yerli bulunmaktadır. Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçiişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan Uzman Erbaşlar 7 senelik görev yapmaları ile kamuda memur olabilmektedir. Bu sıranın kısaltılması uzman erbaşlar tarafından istenilmekteyken çıkan KHK kararı ile uzman erbaşların infaz koruma memuru olabilmesi için önü açıldı. Peki bu süreç nasıl işleyecek? Uzman erbaşların neler yapması gerekiyor.

Uzman Erbaşlar Nasıl Gardiyan Olabilir

Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru (gardiyan) olarak istihdam etmek isteyen uzman erbaşlar ne yapmalıdır. Öncelikle uzman erbaşların 2 senelik görev sürelerinin doldurmuş ve 20 Ekim 2016 tarihine kadar sözleşmelerini fesih etmiş olmaları gerekmektedir. 20 Ekim 2016'dan sonra sözleşme yenilemek istemeyen ya da sözleşmesini fesih etmiş olan uzman erbaşlar Adalet Bakanlığı bünyesinde gardiyan olamaz.

Adalet Bakanlığı bünyesinde ki Ceza ve Tevkifevlerinde istihdam etmekte olan infaz koruma memurlarını binlercesi terör ve FETÖ üyeliğinin tespit edilmesi ile görevden ihraç edildi. Bu boşluğun doldurulması için uzman erbaşlardan oluşan 2 bin 154 memur alımı yapılması bekleniyor. Yine uzman erbaş olup gardiyan olmak isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. 30 Haziran 2017 tarihine kadar alınacak olan infaz koruma memurları için düzenlenecek mülakatlar hakkında duyuru yayımlanması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Selamin aleykum ben uzman cavustum 7 ayin 25 sozlesmemi fesh ettirdim rapor alarak kendi ostegim 16 ay gorev yaptim olabilirmiyim acaba

okan
okan @Muhammet - 5 yıl Önce

muhammet kardesim bende 22 aya yakın görev yaptım bende aynı sekil bende raporla sözlemeyi fesihettirdim ama daha evraklarım gelmedi sana tazminat yattımı geri nekadar ödedin cvp yazarsan sevinirim

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

En az 2 yıl yazıyor görev süresi başburamazsın yani