Türkiye Taş Kömürü İşletmesi 1500 Personel Alımı Yaş ve Askerlik Şartı!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi TTK, 1500 işçi alımı yapacak. Adayların merakla beklediği Zonguldak bölgesindeki kadrolu işçi alımı için başvuru şartları merak edilmekte. TTK alımı yaş şartı eğitim şartı ile askerlik şartında son gelişmeler haberimizde..

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi 1500 Personel Alımı Yaş ve Askerlik Şartı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye Taş Kömürü İşletmesi TTK 1500 işçi alımı için son gelişmeleri paylaşıyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanlığının onayı ile yapılacak olan Zonguldak çevresindeki personel alımları için yakın zamanda ilanların açıklanması bekleniyor. İşin olsa ekibi olarak başvuru yapacak olan adayların alımlarda hangi başvuru şartlarına sahip olacaklar. Bu alımlar için yapılan son açıklamaları aktarıyoruz. 

Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Eroğlu’nun adaylara yaptığı açıklamada alımlar için en yakın sürenin 12 Şubat tarihi olabileceğini belirtti. İŞKUR üzerinden düzenlenecek olan Kura töreni için Mart ayı başında yapılabilir. Adayların ilanların açıklanmasına günler kala istenilecek başvuru şartlarının neler olabileceği ile ilgilide bir açıklama geldi. Buna göre Eroğlu, askerlik ve yaş şartlarındaki gelişmeleri aktardı. Yönetim kurulundan çıkacak olan karar ile başvuru şartları belirleneceği belirtildi. Buna göre adayların başvurularda 31 yaşından gün almamış olmaları ile alımlara başvuru yapabilmeleri beklenmekte. Kamu kurumlarına yapılacak alımlarda en az 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmekte. Askerlik şartında ise adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması yeterli olacak. Başvurularda istenilecek genel ve özel şartlar ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Volki
Volki - 3 yıl Önce

Egitim şarti yok gailiba lise gibi mesela

Mehmet ali
Mehmet ali - 3 yıl Önce

Size oy verenin anasini avradını skym 30 yaş sınırı ne lan Allahsizlar

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Yaş 3 4 35 olması gerekiyor geriye dönü 87 liler nerede 1 kere başvuru yapamamış insanlar 87 liler arasın ttk ya işçi alımı olmadi yazıklar olsun bu develer sandıkta belli olacak 32 33 34 35 yaşlar biy oy taplarsiniz

SIRADAKİ HABER