Türk İş'ten Pazarlık Asgari Ücret 2 Bin TL Olsun

Türk İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret zammı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Atalay asgari ücretin en az 2 bin TL olması gerektiğini savundu.

Türk İş'ten Pazarlık Asgari Ücret 2 Bin TL Olsun

Asgari ücretin ne kadar olacağı ile ilgili pazarlıklar erkenden başladı. Türk İş'e göre ücret yeni yılı beklemeden hemen 2 bin TL olmalı. Konuyla ilgili tüm bilgiler yeni yılın ilk ayında asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili tüm gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz.

Türk İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarının merkezinde asgari ücrete gelecek zam beklentisi olsa da, esnafa verilecek can suyu ile esnafa nefes aldırma konularına da değindi.

1603 TL İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞMAK

Türk İş Başkanı Ergün Atalay milyonlarca insanın 1603 lira ile geçinmek zorunda olduğunu dile getirdi. Ergün Atalay oldukça net cümleler kurarak Aralık ayında belli olacak asgari ücretin 2 bin TL üzerinde olması gerektiğini savundu.

Ergün Atalay 5 lira olan üzüm artık 7 TL olarak satılıyor. 1.5 ay önce 22 TL olan yap bugün 40 TL olarak satılıyor. Doğal olarak herkesin alım gücü düştü. En çok da asgari ücret ile geçinmek zorunda olan vatandaş zor durumda kalıyor. Bu yüzden Aralık ayında asgari ücretin 2 bin TL üzerine çıkması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sümeyye Kalan
Sümeyye Kalan - 2 yıl Önce

Her geçen güne zamlarla uyanıyoruz.. taşıma ücretlerinden pet siselerdeki saf suya kadar.. insaf artık.. altını doları söylemiyorum bile.. Evleneceklere Allah yardım etsin .. milyarlarca masraf yapıp onunla nasıl mutlu bir evlilik olur bir sorgulayin

Sümeyye Kalan
Sümeyye Kalan - 2 yıl Önce

Ayrıca yetkililer duysun farketsin artık onlar milyarlar kazanırken ve düzen bu durumdayken asgari ücret ile geçinmek gerçekten zor değil İMKANSIZ.. insanlar kör sağır olmaktan bıktı buna çare bulunmalı

Hatice aslan
Hatice aslan - 2 yıl Önce

Helal olsun çok doğru geçinemiyoruz

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız - 2 yıl Önce

2000 mi 2500 bence kira elektrik su doğalgaz telefon taksitler erzak pazar alışverişi derken para kalmıyor...

ferhat
ferhat - 2 yıl Önce

iscinin yuzu hic gulmez emekliye memura herkeze zam var ikramiye var isci yerinde sayiyor tabikide bu dunyada aclik olur fakirlik issizlik olur isciye verseler emeklilere memurlara verdikleri gibi ne issiz kalir nede farirlik aclik siniri