Türk-İş Genel Başkanı Asgari Ücret Zammı ile İlgili Bakan Selçuk ile Görüştü!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay son günlerde gündem konularından bir tanesi olan asgari ücretin 2 Bin Tl olması için Bakan Selçuk ile görüştüğünü belirterek görüşmeden çıkan sonuçları kamuoyu ile paylaştı. İşte gelişmeler

Türk-İş Genel Başkanı Asgari Ücret Zammı ile İlgili Bakan Selçuk ile Görüştü!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay MKEK’de düzenlenen TOBB Savunma Sanayi Meclisi toplantısında yaptığı konuşmalarda asgari ücretlilerden, taşeron işçilerine önemli açıklamlar yaptı.

Asgari ücretin 2 Bin Tl olması için Sendikalar görüş belirtmeye devam ederken, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Buna göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile yapılan görüşmelerinde önemi konulardan bir tanesi ise asgari ücret konusu oldu.

ASGARİ ÜCRET KOMİSYONU ERKEN TOPLANIR MI?

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, Bakan Selçuk ile yapılan görüşmelerde özetle, asgari ücret tespit komisyonun erken toplanmasını istedi ve Bakan Selçuk'un asgari ücret tespit komisyonun erken toplanmasının hukuken mümkün olmadığını belirttiğini açıkladı. “Şimdi Sayın Bakanımıza geldik. Sayın Bakanımıza, 'Bunu bir an evvel toplamak gerekiyor’ diye ifade ettik. Sayın Bakanımızın da ifadesi şu oldu; Hukuken bunu toplama imkanı yok, hukuken toplasak da bu, ocak ayında yürürlüğe girecek.

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN ARTIŞ GÖSTERECEK?

Yapılan görüşmelerde asgari ücret tespit komisyonun erken toplanması halinde bile asgari ücretin ocak ayında artış göstereceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih yılmaz
Fatih yılmaz - 2 yıl Önce

Yine bir sonuç alınamadı arkadaş Ocak ayına kadar Cirmala dur.2000 lira altı olursa halk bu sefer güzel bir cevap verebilir diye düşünüyorum.hayirlisi bakalim

Mustafa ÖZKUL
Mustafa ÖZKUL - 2 yıl Önce

Allah bunlara vicdan versin. Emekçinin hakkını vermiyorlar ve üstüne üstlük o kadar makan araçları, kaliteli yemekleri ucuza yedikleri, kendilerine yaptıkları zamlar... Peygamber Efendimiz(s.a.v) cehennemde en cok yöneticileri gördüm demiş.

hak neyse ooo
hak neyse ooo - 2 yıl Önce

ya bırakın artık asgari ücret bir halt olöaz bizler ameleyiz ama birileri %17 zam yapıyor kendilerine taşeron işçiyede 000000000517 zam istiyor hak neyse o olsun madem adlet buyrun görelim