Türk-İş 2019 Asgari Ücret Komisyon Toplantısına Bu Talep ile Oturacak!

Asgari ücret belirleme toplantısı için günler kala Türk-İş Sendikası Başkanı Ergül Atalay bir açıklama yaptı. Asgari ücret belirleme için yapılan açıklamanın detayları haberimizde..

Türk-İş 2019 Asgari Ücret Komisyon Toplantısına Bu Talep ile Oturacak!

2019 asgari ücret ne kadar olacak?

2018 yılının tamamlanmasına günler kala 2019 yılı asgari ücret tespit komisyonu toplantılarına devam ediyor. Sendikalar bu konuda yaptığı açıklamalarda asgari ücretin 2 Bin TL'nin altında olmaması gerektiği değerlendirmeleri ön plana çıkıyor. 

Asgari ücret değerlendirme toplantısına iki gün kala Türk-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay yeni açıklama daha yaptı. Asgari ücretin belirlenmesine nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini vurgulayan Atalay'ın açıklamalarındaki detayları aktarıyoruz.

TÜRK-İŞ ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI;

Yaklaşık 7 milyon vatandaşı yakından ilgilendiren asgari ücretin ilk toplantıları tamamlandı. Bu kez toplantıya ev sahipliği yapacak olan Türk-İş Sendikası görüşme masasına 2280 tl rakamla oturması bekleniyor. Ergün Atalay bugün basına yaptığı açıklamalarda Diyanet İşleri Başkanlığının hesapladığı fitre üzerinden 4 kişilik ailenin geçinebileceği rakamı ifade ederek ; "Fitre 19 lira ve 4 kişilik bir ailede bu ücret aylık 2280 lira ediyor. Asgari ücretin bunun altında olmaması gerekiyor ki, fitrede asgari ücret buğday hesabından yapılıyor" açıklamalarında bulundu. 

İlk toplantı 6 Aralık tarihinde ÇSGB ev sahipliğinde yapıldı. 3. toplantıya ev sahipliği Türk-İş Sendikasında gerçekleşecek. Son toplantıda 7 milyon vatandaşı yakından ilgilendiren 2019 asgari ücret belli olacak. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abk gk
Abk gk - 3 yıl Önce

Olması gereken zaten . Eksik bile , herkesten fazla çalışan , herkesten fazla ezilen . Sosyal hakları az olan asgari ücretli .

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Asgari Ücretli İnanın Bitik Durumda Ben Asgari Ücretle Çalışan Biriyim Evim Kira Elektrik Su Derken Ev Masrafı Hastahanesidir Aylık 2500 Geciyor Bu durumda Ben Ne Yapmalıyım Bankalara Hep Borçuluyuz Borç Ğırtlaga Kadar Geldi..Evimize 1 kilo Et Alamıyoruz...Sayın YETKİLİLERİM Lütfen Bizleri Duyun Kulak Verin 7 milyon İnsana..