Toplantı Sonrası Haziran Ayı Normalleşme Detayları Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı normalleşmeye ilişkin açıklama yaptı ve tam kapanma sonrasında kinci kademeli Normalleşme detayları belli oldu.

Toplantı Sonrası Haziran Ayı Normalleşme Detayları Belli Oldu!

Karitik toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan açıklama yaptı. Kademeli normalleşmede ikinci aşamaya gelindi. İşte Normalleşme detayları ve adımları şöuyle:

Şimdi Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimi Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22 ile pazartesi 5 arasında yani pazar günün tam kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

  • "Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek.
  • "Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir."
  • "Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek"
  • 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibariyle başlayacak şekilde görülecektir
  • "Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir."
  • "Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebileceklerdir."
  • "Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır."
  • "Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."

Haziranın ilk günden itibaren ikinci yarısındaki bilecektir Yeni bir düzenlemeye kadar detayları İçişleri bakanlığımız yayınlanacak genelgede yer alan bu yeni kademeli normalleşme adımlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

İş lazım aş lazım artık sesimizi duyun !!!