Tofaş'ta 80 işçi işten çıkarıldı

Geçen ay Bursa’da bulunan otomotiv fabrikalarında iş bırakma eylemi yapılmıştı. Eylemler uzun süre devam etmiş daha sonra anlaşma sağlanmış ve işçiler işlerinin başına geri dönmüştü. Konu ile ilgili bu gün yeni bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar…

Tofaş'ta 80 işçi işten çıkarıldı

Tofaş'ta 80 işçi işten çıkarıldı

Bursa’da bulunan otomotiv fabrikalarında geçen ay işçiler iş bırakma eylemi yapmışlardı. 15 Mayıs’ta başlayan iş bırakma eylemleri günlerce devam etmiş, en sonunda görüşmeler yapılarak anlaşma sağlanmış ve işçiler iş başı yapmıştı. Konu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Tofaş Otomobil Fabrikası'ndaki eylemde ön saflarda olan 80 kişi işten çıkarıldı. Firmanın Fabrikada çay molası dışında atölyelerden dışarı çıkışların da yasakladığı iddia edildi.

İşçilerin işten çıkarılmasının ardından Metal İşçileri Birliği'nden bir açıklama yapıldı. Metal İşçileri Birliği'nden yapılan açıklamada yeni bir grev çağrısı yapıldı.

Metal İşçileri Birliği'nden yapılan açıklama şu şekilde; "Bütün fabrikalardaki arkadaşlar gereğini yapalım. Üretimden gelen gücümüzü bir kez daha gösterip şalteri kapatalım. Hak yoksa cuma günü genel grev var" ifadeler kullanıldı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE