TBMM'de EYT ile ilgili 24 Soru Önergesi Gelişmesi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de EYT hususunda 24 soru önergesi gelişmesi yaşandı. Peki EYT ile ilgili 2020 yılı için bir çalışma olacak mı?

TBMM'de EYT ile ilgili 24 Soru Önergesi Gelişmesi!

Ülkemizde milyonlarca kişi sigorta ödemelerini yatırarak primlerini doldurmuş ancak yaş şartı bulunduğundan dolayı emekli olamamış durumdadır. Bilindiği üzere şu anda yeni işe başlayanlar için geçerli kanuna göre artık emekli olma yaşı 60 ile 65 yaş arasına güncellendi. Ancak eskiden sigorta primi ödeyenler de sigorta primi dolar dolmaz hemen emekli olamıyor ve yaşı beklemek durumunda kalıyor. Şu anda bir çok meslek grubunda emekli olmak için kişilerin 55'i geçmesi gerekmektedir. Hal böyle olunca çok sayıda Emeklilikte Yaşa Takılan EYT'li mağduriyeti meydana geliyor. TBMM'de son dakika gelişmesi olarak EYT ile ilgili soru önergesi gelişmeleri yaşandı. Peki bu gelişmeler nelerdir?

EYT SORU ÖNERGELERİ YANITLANDI

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT hususunda muhalefet partileri çalışmaların yapılması için bir çok öneriyi Türkiye Büyük Millet Meclisine getirmişti ve bu alanda toplam 24 soru önergesinin olduğu belirtilerek ilgili soru önergelerine zamanında yanıtlama yapılmadığından dolayı kamuoyuna paylaşıldığı belirtildi. Zamanında yanıtlanmadığı için belirtilen EYT ile ilgili soru önergeleri yanıtsız kalmış oldu. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da EYT ile ilgili çalışmanın olmadığını duyurmuştu ancak milyonlarca kişi 2020 yılında çalışma yapılıp yapılmayacağı hususunda bilgi almak istemeye devam ediyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE