Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin 52 Günlük İkramiye 2. Taksidi Ne Zaman Ödenecek?

Taşerondan kadroya geçen taşeron işçilere maaş ve sosyal haklar neler? İkramiye ödemesi ne zaman yapılacak. 4D kamu işçileri 52 günlük ikramiye ne kadar ödenecek?

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin 52 Günlük İkramiye 2. Taksidi Ne Zaman Ödenecek?

Taşerondan kadroya geçiş düzenlemesinin tamamlanması ile 900 bine yakın işçi kamu kurumlarında görev almaya başladı. Bilindiği gibi taşeron işçilere bazı mali ve sosyal hakların düzenlemesi yapıldı. Kamuda göreve başlayan 4 D kapsamındaki kadrolu kamu işçilerinin ne kadar ikramiye alacağı da merak konusu olmakta. Taşeron işçilere 52 günlük ikramiyenin kaç taksitte ödeneceği ve ikinci ödemenin ne zaman yapılacağını işin olsa ekibi olarak araştırdık ve çalışan işçilerin bilgisine sunuyoruz.

90 günlük kadroya geçişin tamamlanmasının ardından 4D kadrosuna alınan sürekli işçilerin hak kazandığı mali haklardan bir tanesi de ikramiye ödemeleri olmaktadır. 

İKRAMİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Kadro alan taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ödenecek. Bu ödemeler 2 taksit halinde ödeneceği açıklandı. Tediye ödemesinden yararlanacak olan taşeron işçilerin ödeme tarihleri henüz açıklanmasa da ilk taksit tarihi ocak ayında diğer ödeme taksit tarihi ise haziran ayında olacak. Haziran ayında ödenecek tediye ikramiye ödemesinin 8 Haziran tarihine kadar ödenmesi bekleniyor. 

NE KADAR ÖDENECEK?

İkramiye ödemesi resmi gazetede yayımlanan yasal mevzuatlara göre işçinin maaş tutarı kadar olacak. En az 2200 en fazla 3.700 TL ödeme yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 01:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ummuhan
ummuhan - 1 yıl Önce

ya biz kadroya geçtik ama hiç bir hak yok üstelik daha maaşımız bile alamadık yeter artık

Emine
Emine - 1 yıl Önce

Biz Ocak ayına yetişmediği 1 Nisan itibariyle geçtiğimiz için ilk taksit ide almadık nasıl olacak bilgisi olan varmi

bozkurt
bozkurt - 1 yıl Önce

bakanlığın talimatı olmasına rağmen bazı kurumlar sosyal hakları vermemek için ayak sürüyor bkz.mersin üniversitesi 670 tl promosyon anlaşması?!

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Promosyon maaşın 1.5 katı verilecek diye haber yapıyorlar banka 600tl anlaşma yapılıyor bunuda takside bölünüyor 132 tl odeniyor

Kadrosuz
Kadrosuz - 1 yıl Önce

1. Taksiti aldık da 2. Taksit kaldi. Ben reisin buyuk hayraniyim ama bu adi kadro muhabbetinden oturu ben dahil kadroya gecen iscilerden cok ou kaybedecek .nolur şu kadroya gecenlere secimlrrd
en once birak 52gunlugu 40gunluk para verilse bile yeterlidir.biz banka promosyonu disinda bisey yok

Mahmjt
Mahmjt - 1 yıl Önce

Bu 28 ocaktaki ilm taksit yalan oldu ikinci taksit yalam gyalam gibi hiç konusulmuyor daha maaşlarımz dustu yuzde 15-20 zam.beklerken yazik

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Bunların işi gücü yalan dolan

Birkan
Birkan - 1 yıl Önce

Ocaktaki ilk taksiti alamadikki aldilar diyor durumumuz daha kötü oldu inşAllah promosyonlarive52 günlük paralari verip bizi görürler bizde seçimde onlari görürüz