Taşeronda Kadroya Geçiş Tamamlandı! 50 Bin KİT İşçisi Kadro Bekliyor!

Kamu kurumlarında taşeronların kadroya geçişi içip planlanan süre 2 Nisan itibari ile tamamlandı. Peki KİT işçileri kadroya ne zaman geçecek? KİT'ler kadro bekliyor detaylar haberimizde..

Taşeronda Kadroya Geçiş Tamamlandı! 50 Bin KİT İşçisi Kadro Bekliyor!

Taşeron kadro düzenlemesinde taşeron ortadan kaldırılıp kamu kurumunda kadroya geçiş için 2 Nisan itibari ile öngörülen süre tamamlandı.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni bir açıklama ile ne kadar taşeron kadroya geçtiğini açıklayacak. Bakanlıklarda ve kamu kurumlarında hizmet alım sözleşmesi ile çalışmakta iken 696 sayılı KHK'nın hükümleri ile 375 Sayılı KHK'nın geçici maddeleri hükümlerine uyan adayların başvuruları 2 Ocak tarihinde alınmaya başlanıldı. Şartları uyan adaylar kurumların açmış olduğu sınava alınarak sınavdan 50 ve üzeri puan alan adaylar kadro hakkı elde etti. Peki KİT işçileri ne zaman kadro alacak?

50 BİN KİT İŞÇİSİ KADRO BEKLİYOR!

Kamu İktisadi Teşekküllerinde görev alan işçiler bu süreçte kadro hakkı elde edemedi. Sendikalar KİT işçilerinin taleplerini hükümet yetkilerine ulaştırmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDĞAN ve Başbakan Binali YILDIRIM, KİT işçilerine müjdeyi verdi ve kadro hakkı için yeni bir süreç başlatıldı. Hazine Müsteşarlığı, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile KİT yetkililerin ortak çalışması Başbakan'a sunuldu. Hazine kadro aldıkça KİT'lere kadro verileceği açıklanmıştı. Taşeronda kadro düzenlemesinin tamamlanmasının ardından KİT işçileri işin olsa sitemize ne zaman kadro verileceğini sormaktalar. İşin olsa ekibi olarak kısa süre içinde KİT işçilerinin kadro durumu için yeni bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.

İŞİN OLSA/ ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 23:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 5 yıl Önce

hükümet kitleri unutursa yarın seçimde kitletde hükümeti unutur

TAŞERON
TAŞERON - 5 yıl Önce

BİZİ İNSANDAN SAYMIYORLar bizde kamuda calişiyoruz bizim digerinden farkımız var.

Ali bozkurt
Ali bozkurt - 5 yıl Önce

Biz kitler olarak bi an önce bi açıklama yapmaları lazım başkanımız

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Vakıfbank durumu nedir ve kamu iştirakleri ne olacak kimse bilmiyor mu

Emine
Emine - 5 yıl Önce

Bizler zor durumda kaldık başkanım 4 aralık şartından sınava bile giremedik biz joker ellemanlar bizlerde. İsterdik 4 aralıkta çalışmak fakat rapor alan olmayınca çalışamadık bizlerin elinde değilki bizlere de bir imkan sağlayın sayın başkanım

Fadime
Fadime - 5 yıl Önce

Şeker fabrikalarindaki tasöron işçiler le ne derdiniz varda herkesi kadroya alıp şeker ı satıyorsunuz

Taseron
Taseron - 4 yıl Önce

Sizin yapacaginiz is bu kadar oldu isde esim ise basladi 4 aralik sonrasi diye is hakki fesh edildi bu kadro olmasa belki yillarca calisacakdi ne hale geldik issiz kaldi ne kadar sevindik ise giriyo diye hukumlu onemli tabi ama issiz kalanin cocugu degik verme kadro isindende etmeeeeeeeee

ramazan kalınsazlıoğlu
ramazan kalınsazlıoğlu - 4 yıl Önce

işkur toplum yararına okularda hizmetli olanlarıda kapsamalı kadro bizlerinde hakıdır