Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek? TBMM'de Görüşmeler Yapılacak!

Taşeron işçilere devlet güvencesinin verilmesi bekleniyor. Peki taşerona kadro ne zaman verilecek, TBMM'de taşeron görüşmeleri ne zaman başlayacak.

Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek? TBMM'de Görüşmeler Yapılacak!

Ülkemizde faaliyet gösteren kurumlarda farklı pozisyonlarda istihdam etmekte olan taşeron işçilerin sayısı bir milyona yakındır. Buna göre bu işçilere çok uzun bir süredir kadro verileceğine dair haberler ortaya çıkmaktadır. Ancak en yoğun çalışma özellikle son iki senedir yapılmaktadır.

Taşerona kadronun ne zaman verileceği bilinmezken sonunda bu sene konu hakkında açıklama yapıldı. Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başta olmak üzere çok sayıda Bakan duyuru yaptı ve taşeron işçilere güvencenin verileceğini bu sene içerisinde verileceğini belirtti.

TAŞERONA KADRO NE ZAMAN VERİLECEK

Taşeron işçilere kadro verilmesi beklenmiyor ve kadro yerine sözleşme yapılacağı tahmin edilmekte olup taşeron işçilerine devlet güvencesinin bu sene sonuna kadar verilmesi beklenmektedir. Net bir tarih yok fakat 2017 yılı bitmeden taşerona devlet güvencesi verilecektir.

TBMM'DE GÖRÜŞMELER YAPILACAK

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da on gün içerisinde taşeron işçilere devlet güvencesi verilmesi konusunun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ye sunulacağı ve görüşmelerin oradan devam edeceğini belirtti. TBMM'de yapılan görüşmeler sonucunda taşeron işçilere devlet güvencesinin nasıl verileceğini hakkında yeni duyurular yapılacaktır.

TÜM HABERLERİ BURADAN TAKİP EDİNİZ

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 6 yıl Önce

Sayın Davutoğlu taşeron işçilere kadro sözü vermişti. Laf ağızdan bir kere çıkar. Biliniyor ki kurumlar 3'er yıllık sözleşme yapıyor. Maaş beklentisi olmayacak, tayin ya da kurumlar arası değiştirme olmayacak.. vs. ne anladık. Diyorlar ki devlet güvencesi.. Hükümet değişti vakit yol görünecektir. Kısacası sadece isim değişecek, değişecekse kimseyi kandırmaya gerek yoktur. İnsan onuruna yakışır adımlar atılsın. Yoksa 30 lira maaş artışı ile yuva geçinmiyor maalesef.

[/down]
[/down] - 6 yıl Önce

Millet meclisinde bile taşeron çalışıyormuş. Şimdi size sıra gelesiye kadar , kadro yolda dediler karayollarına kadro çıktı sizle troll geçiyorlar daha siz mee mee heheh

Ghn
Ghn - 6 yıl Önce

Bekleyenlere umut olsun diye yalan atan keferelerden memlekete ne hayır gelir sen akşama kadar çalış bunlar günde birkaç saat ne yalan atalım diye toplantı yapsın..mesliste çalışanlar bile taşeron bu taşeron işinde para trafiği yeterince şeffaf mı? Pek anormal şeyler dönüyor bence..

ldogan
ldogan - 6 yıl Önce

kadro yok arkadaşlar