Taşeron İşçinin Yüzü Güldü! En Az 2 Bin 400 TL İkramiye Verilecek!

Kamuda çalışan taşeron işçiler ikramiye için adeta gün sayıyor. Kendilerine verilecek olan 2 bin 400 tl ile 3 bin tl arasında ki ikramiyenin sevinci ile beraber belediyeler dahil tamamının maaşına Temmuz'da yüzde dört zam gelmesinin heyecanı içerisindeler. İşte detaylar...

Taşeron İşçinin Yüzü Güldü! En Az 2 Bin 400 TL İkramiye Verilecek!

Geçtiğimiz günlerde kamu kurumunda çalışan işçilerin kadroya geçirilmesi haberinin müjdesini işinolsa.com ekibi olarak vermiştik. Bu gün de kamuda çalışan taşeron işçilerin ikramiye heyecanını siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz. Taşeron işçilere verilecek olan ikramiye tutarı 2 bin 400 tl ile 3 bin tl arasında olacak. Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerde çalışan işçiler böylece büyük bir kazanım elde ettiler. Bu kazanımların yanı sıra taşeron işçilere banka promosyonu yoluda açılırken devlet kadrosuna geçiş sağlayanlara ise ikramiye görünmüş oldu. Üstelik belediyeler dahil tümünün maaşına Temmuz ayında %4 zam geliyor.

450 BİN İŞÇİYE İKRAMİYE VERİLECEK !

Posta gazetesinin yapmış olduğu habere göre kadroya geçen yaklaşık 450 bin işçiye 1 milyar liradan fazla ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye tutarları ise değişken. Yani her işçiye aynı miktarda ödeme yapılmayacak. 

Kadroya geçen asgari ücretli bir işçi ortalama 2 bin 400 TL ikramiye alacak. 2 bin tl ve üzeri maaşı olan çalışanlar ise ortalama 3 bin tl civarında ikramiye ödemesi alacaklar.
İkramiye ödemesi için adeta gün sayan çalışanlara ödemenin kamu işçileri gibi 2 taksit şeklinde ödenmesi beklenmekte.

Hem belediyede çalışan hemde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere Temmuz ayında Toplu Sözleşme kapsamında %4 zam da yapılacağı bu konudaki gelişmeler arasında yer alıyor.
Ayrıca taşeron çalışanlara dini bayramların öncesinde 75 TL bayram harçlığı verilecek ve resmi tatil, ulusal bayramlar gibi genel tatillerde çalışan işçilere de çalıştıkları her 1 gün için 3 yevmiye ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
bbb
bbb - 4 yıl Önce

belediyelere neden ikramiye verilmiyor

Ayhan
Ayhan - 4 yıl Önce

Ben eskisehir belediyesindeyim 300 lira 5 gunluk ikramiye verdiniz 160 tl zam yaptiniz belediyeleri ayirdiniz adamlara 2400 3000 lira bize 300 lira isin zorunu yolu biz yapalim sicak soguk demeden calisalim kaymagini baskalaruna verin altta kalanin cani ciksin politikasi onceden taseronduk simdi kadrolu taseron olduk essekten indik katira bindik

Taseron
Taseron - 4 yıl Önce

Hepinizin Allah belasini versin sahtekar yalancilar oy zamani geldimi alirsiniz oy

Dadaş
Dadaş - 4 yıl Önce

Oy vermeyin arkadaşlar bitler ve kitler herkesi kandırdılar bizde 24 haziranda cezayı keselim.

doğrusu
doğrusu @Dadaş - 4 yıl Önce

bindiğimiz dalı keselim diyorsunuz yani ..ya lütfen biraz dürüst olalım şartlar güzel değil kabul. ama kendinize bir bakın sizi devlet kadrosuna almayı bırakın kapısından kim sokardı içeri taşeron kadro olmasaydı? ADAM yerine mi koyardılar.

Hüseyin
Hüseyin - 4 yıl Önce

Ben sivas belediyesinde güvenlikgörevlisi olarak çalışıyorum , ne sendika üyesi yapıldık nede her hangi bir zam alabildik. Neden zam yok neden ikramiye yok.

Dursun gezer
Dursun gezer @Hüseyin - 4 yıl Önce

Valla illa belediye icinmi bizde insaat boyacisiyiz taşeron iscisiyiz bize ne zam ne baska bsey

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Hepinizin Allah belasini versin sahtekar yalancilar oy zamani geldimi alirsiniz oy

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Belediyeler de çalışan taşeron la kamuda çalışan arasında etnik bir ayrımcılık yapıldığı gözlerden kaçmıyor.. 450 bin kadro gerisi fasa fiso içi boş tencerenin bu sofrada yeri yoook

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Belediyeler de çalışan taşeron la kamuda çalışan arasında etnik bir ayrımcılık yapıldığı gözlerden kaçmıyor.. 450 kadro gerisi fasa fiso içi boş tencerenin bu sofrada yeri yoook