Tarım Bakanlığına Memur Alımı İçin Yeni Açıklama!

Tarım Bakanlığına personel alımı yapılacak mı? Yeni bir açıklama Toç Bir Sen 6. Olağan Genel Kurulu toplantısında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısından geldi. İşte son detaylar..

Tarım Bakanlığına Memur Alımı İçin Yeni Açıklama!

Tarım ve Orman Bakanlığına memur alımları için Bakan Yardımcısından yeni bir açıklama geldi.

2018 yılında Ziraat ve Orman Mühendisleri Tarım ve Orman Bakanlığına yapılması beklenen fakat yapılamayan 10 bin 551 personel ataması nedeniyle hayal kırıklığına uğradılar. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında personel planlamasında sadece müfettiş atamaları ile görevde yükselme sınavlarını yapıldı. Eski Orman Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba son katıldığı bütçe görüşmelerinde 3 bin 500 mühendis personel istihdam edileceğini belirtmişti. Gıda mühendisleri, Veteriner Hekim, Ziraat Mühendislerin çağrısına 4 Şubat tarihinde 10 Bin 551 kişinin ataması için resmi yazışmaları yapıldığını belirtilmişti. 2019 yılında ise adayların yapılacak açıklamalar beklenmeye devam etti. En yetkili isimlerden yeni bri atama açıklaması geldi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu konuşmasında çalışmaların sürdürüldüğünü aktardı.

YENİ AÇIKLAMA!

Bakan yardımcısı Mustafa Aksu yapmış olduğu açıklamada " ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019'da gerçekleştireceğiz. Son yıllarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmayan, Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım İşleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Bakanlığımız bağlı kuruluşlarında bu sınavların 2019'da açılması için gerekli çalışmaları yapacağız." dedi. Bakan yardımcısı Aksu kadrolar ile ilgili yaptığı açıklamada "Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun ek iki sayılı cetveline, teknisyen ve teknikerlerin ilave edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız." dedi. Tarım personel alımlarına ilişkin gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER