Süleyman Soylu'dan 10 Bin PÖH Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin Polis Özel Harekat alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni alımlar olacak mı? Alınan adaylar için eğitim süreçleri nasıl işleyecek?

Süleyman Soylu'dan 10 Bin PÖH Alımı Açıklaması
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde terör örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonların artması ile İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı güvenlik personeli alımı yapmaya başladı. Yeni alımlar yapılacak mı soruları sorulurken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan önemli açıklamalar geldi.

Martta Sahaya İnecekler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin PÖH alımı hakkında 10 bin polis alımının yapıldığını ve 10 bin polis alımının daha yapıldığını belirterek normal şartlarda polis eğitimlerin altı, yedi ay kadar sürdüğünü belirtti. Ancak bu sefer polis adaylarının sahaya erken inebilmesi için cumartesi ve pazar günlerini de eğitime katacaklarını belirterek hızlı bir eğitim sürecinin olacağını açıklamış oldu. Buna göre 18. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi lisans mezunları için yapılan 10 bin PÖH alımında ki müracaatta başarılı olan adaylar POMEM kapsamında ki eğitimlerini hızlı şekilde görecek ve eğitim sürelerine cumartesi pazar günleri de dahil olacak. Bu sayede Polis Özel Harekat alımlarında eğitimlerini bitiren adaylar Mart ayında sahaya inebilecekler.

En az lise mezunu adaylarının başvuru yapabildiği diğer 10 bin polis alımlarına yönelik parkur testleri yapılmaya devam etmektedir. Bu eğitimlerinde hızlı olacağı beklenmekte olup yakın zamanda yeni Polis Özel Harekat alımları gündeme gelebilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
buket ceren
buket ceren - 5 yıl Önce

hadi hayırlısı olsun.Bayan alımlar da gerçekleşsin lütfen

fatma smt
fatma smt - 5 yıl Önce

İnşAllah kısa süre de bayan alımlar gerçekleşir.Lütfen daha fazla yaş sıkıntısı olmadan bayan adaylar alınsın.Saygılar

Cesur
Cesur - 5 yıl Önce

Bakanim diger poh giremedik yasimizdan dolayi ama bunda yasi 30 a cikarin bizlerde sansimizi deniyelim
Nasilki 18_28 dediyseniz bunda bi farklılık yapin 20_30 deyin hakkimiz da herseyin hayirlisi olsun...

demet
demet - 5 yıl Önce

Pöh 'te tanınan 1000 kontenjan bayan hakkını istiyoruz bundan sonra ki alım da lütfen duyun bizleri.Başaramayacağımızı bilsek neden ısrarcı olalım.Saygılar

gülşah
gülşah - 5 yıl Önce

Lütfen bayanlarada hak tanıyın

metin
metin - 5 yıl Önce

yaş sınırına bir el atılmalı 35 olmasını istiyoruz

Anne
Anne - 5 yıl Önce

Lütfen 19.dönem mülakat sonuçları açıklansın teşekkürler

hilalll
hilalll - 5 yıl Önce

Lise mezun bsyan pöh alimi gerceklessin lütfen