SSK, BAĞ-KUR ve Memur Emeklilerine İntibak Yasası Geliyor mu ?

SSK,BAĞ-KUR ve Memur emeklilerinin uzun süredir beklediği İntibak yasasında son durum nedir ? Eylül ayında İntibak yasası gelecek mi ? Yeni gelişmeler nelerdir?

SSK, BAĞ-KUR ve Memur Emeklilerine İntibak Yasası Geliyor mu ?

SSK, BAĞ-KUR ve Memur emeklilerine bir zam haberi daha geldi bu sefer Eylül ayın da yapılacak. Milyonlarca emeklinin maaşlarına gelen bu zam haberi ile birlikte bekleme aşamasın da .Eylül ayı itibari ile yeniden maaşlar değişecek ve artacaktır! SSK, BAĞ-KUR ve Memur emeklileri, zamlı olarak aldıkları Ağustos ayı maaşlarına ek olarak bir müjde de Eylül ayı için aldılar.
Bu düzenlemeler de 2000 yılı öncesi emekli olan vatandaşlar ile 2000 yılı sonrası emekli olanlar arasında ki oluşmuş olan maaş farkının giderilmesi ve maaşların birbirine yakın hale getirilmesi beklenmektedir. Bu yıl intibak düzenlemesinin bir şekilde yapılması bekleniyor.

Eylül Ayında Yapılacak Olan Zam Miktarı Ne Kadardır?
Emekliler için olan intibak düzenlemesinin talep edilen görüşmesi önümüzdeki ay hızla TBMM gündemine girmesi bekleniyor. Görüşmelerden sonra kabul edilmesi ve yasalaşması Resmi Gazete ‘de yayımlanması halinde emekli maaşlarına beklenen artış miktarı ise tam 425 TL'ye kadar ulaşılması bekleniyor!!!
Milyonlarca SSK, BAĞ-KUR ve Memur emeklisi söz konusu olan bu intibak zammından yararlanması halin de aylıklarında 425 TL'ye varan artış görebilecekler. Bu artış ise emekliler için oldukça merak edilen ve görüşlerin kabul edilip edilmeyeceğini merakla bekleten bir duyuru olmuştur.

Duyuru Yapılan İntibak Düzenlenmesi Ne Zaman Çıkacak?
Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün bizzat kendisi tarafından bayadır sürmekte olan intibak düzenlemesiyle ilgili taleplerinin olduğunu dile getirmiştir. 2000 öncesi ve ya sonrası emekli aylıklarında ortalama 300 TL'lik farkın olduğu bilinmektedir.Bu farkın yapılacak intibak düzenlemesi ile bir an evvel kapanması ve eşitliğin sağlanması istenilmektedir .
Başkan Ergün, istenilen talebi bizzat kendisi mektupla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğunu özellikle ifade etmiştir.İntibak kararı için gözler yeni yasama yılının açılması itibari ile yine TBMM'ye çevrilecektir. Yeni yasama yılın da ise faaliyetlerine başlanması v Meclis'in ana gündem konularından birinin istenilmek de olan bu emekli intibak düzenlemesinin olması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamurn gargın
Kamurn gargın - 13 ay Önce

Artık yeter diyorum bizim duygulatımızla oynanmasın beş kere zam gördüm hala maaşım 1650tl maşımın yarısı kesiliyor bu Allah'tan revamı bakın adı üstünde adalet ve kalkınma partisi ilahi adalet diyorum bu haksızlık artık giderilsin masşlarımız kesilmesin dengeleme yapılsın reisten adalet bekliyoruz