Sözleşmeli Uzman Erbaşlar Özlük Haklarının Düzeltilmesi ve Kadro Verilmesi Müjdesi Bekliyor!

Terörle mücadelede çok önemli görevler sürdüren uzman çavuşların kadro verilmesi beklentileri devam ediyor. TSK bünyesinde görev yapan erbaşların özlük hakların düzeltilmesi ve kadro verilmesi için son gelişmeler neler?

Sözleşmeli Uzman Erbaşlar Özlük Haklarının Düzeltilmesi ve Kadro Verilmesi Müjdesi Bekliyor!

Türk Silahlı kuvvetler ve İçişleri Bakanlığına bağlı uzman erbaşların özlük haklarının düzeltilmesi ve kadro verilmesi için bekleyiş devam ediyor.

3269 sayılı uzman erbaş kanunda yapılacak yeni düzenlemeler ile sözleşmeli erbaşların kadrolu statüye geçişi yapılıp yapılmayacağı ve bu konuda yapılacak çalışmalar çalışanlar tarafından merakla sorulmakta. Bilindiği gibi TBMM'ye 2018 Kasım ayında bir kanun teklifi sunulmuştu. Sözleşmeli uzman erbaş kadrosunda bulunan personellerin muvazzaf kadrolu statüye geçmeleri ve anayasal güvence altına alınarak görevlerini sürdürmeleri gerektiği belirtilmişti. Adaylar kadro verilmesini ve özlük haklarının iyileştirmesini bekliyor.

UZMAN ÇAVUŞLARIN İSTEKLERİ;

İşin olsa'ya mesaj ve yorum yazan Uzman Erbaşların istekleri ve talepleri şu şekilde belirtmekteler. Üst bir statüye terfi edebilmek için gerekli olan yaş sınırının esnetilmesi. Kamu kurumlarında bazı meslekler için yapılacak düzenleme sonrası 3600 ek göstergeden yararlanmak, eğitim ve okullarda geçen sürelerin fiili hizmetten sayılması. Uzman çavuşların ordu evlerine girebilmelerini istemekteler.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 09:01

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
4B
4B - 2 yıl Önce

Tüm 4B sözleşmeliler 7 yıldır kadro bekliyor..

süleyman çavdar
süleyman çavdar - 1 yıl Önce

Bizler 6000 Sayılı kanuna göre sivil memurluktan ve açıktan emekli edilerek Uzman Çavuş mağduru edildik. 3269 sayılı kanuna göre UZMAN ERBAŞ EMEKLİSİ OLMAYI, ÖZLÜK HAKLARIMIZI ve onurumuz olan KİMLİĞİMİZİ geri istiyoruz. Teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum