Son Gün Gelen Yaş Değişikliği Kararı Sayesinde Bedelli Askerlikten Yararlandı

Bedelli askerlik başvuruları tamamlanıyor. Yoğun bir ilginin yaşandığı bedelli askerlik başvurularında adaylar uzun kuyruklar oluştu. Yaş nedeniyle şartları uymayan adayın son dakika gelen mahkeme kararı ile bedelli askerlikte yararlandı ve başvurusunu tamamladı. İşte detaylar..

Son Gün Gelen Yaş Değişikliği Kararı Sayesinde Bedelli Askerlikten Yararlandı

Bedelli askerlik başvurularında rekor başvuru yaşandı. Askerlik şubeleri 28 Ekim, 29 Ekim ve 30 Ekim tarihlerinde hafta sonlarında da görevini sürdürdü. Bunun yanı sıra 3 Kasım ile 4 Kasım tarihleri arasında da Ziraat bankası şubelerinde ve askerlik şubelerinde başvuru işlemelerinin devam edeceği belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı askerlik şubelerinde yapılan başvurularda yaş ile 15 Bin Tl ücretin bankaya yatırılması ile başvuru şartları taşıyacağı açıklanmıştı.

Sivas ilinde yaşayan Özkan Yelok bedelli askerlikten son dakika yararlandı. Yaş büyütme için başvurduğu mahkeme sonucunun son günde gelmesinin ardından başvurularını tamamlayan Yelok, mahkeme kararı ile başvuru yapmanın mutluğunu yaşadı. 1,5 yaş küçük yazıldığı için son güne kalan başvuru öncesi mahkeme 2 ay sürdüğü belirtildi.

Ayrıca askerlik şubelerinde son gün yoğunluğu azaldı. Adaylar MSB askerlik şubelerinde sıra beklemeden işlemlerini tamamlayabildiklerini belirtmekteler.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 22:41
YORUM EKLE