Son Dakika: Fetullah Gülen İade Edilecek Mi Sorusuna Trump' tan Yanıt Geldi!

ABD Başkanı Trump' tan terörist ele başı Fetullah Gülen' in iade edileceği yönündeki iddialara flaş bir son dakika açıklaması gerçekleştirildi. İşte Trump' ın o açıklamasının detayları...

Son Dakika: Fetullah Gülen İade Edilecek Mi Sorusuna Trump' tan Yanıt Geldi!

Terörist ele başı ve 15 Temmuz' un planlayıcısı hain Fetullah Gülen' in iade edileceği yönündeki iddialar kamuoyu göndemine yansımış ve Gülen' in iadesi için süreci araştırın denildiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Konuya yönelik olarak yapılan çok sayıda açıklama, yorum bulunurken; Feto' nun Türkiye' ye iade edilip edilmeyeceği merak konusuydu. ABD Başkanı Donald Trump tarafından henüz bir açıklama yapılmamış ancak ABD haber kaynakları tarafından bu yönde çalışmalarınj olduğu, çalışma için talimatın verildiği şeklinde iddialar ülke gündemimize yansımıştı. Yaşanan bir son dakika gelişmesiyle ele başı Fetullah Gülen' in iadesine yönelik Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump' tan bir son dakika açıklaması geldi.

Fetullah Gülen iade edilecek mi?

Terörist ele başı Fetullah Gülen' in iadesine yönelik gündeme hiç bir açıklama yansımazken, ABD kaynaklarının ortaya attığı iddialar ülke gündemimize yansımış, sosyal medyada iadesine yönelik birçok yorum yapılmıştı. Gündemin hararetli konularından biri olan iade sürecine ilişkin ABD başkanı Trump' tan flaş bir son dakika açıklaması geldi. Donald Trump açıklamasında Gülen' in iadesine yönelik henüz böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını aktardı. Açıklamasında flaş bir gelişmeyi aktaran Trump, ülkemizde merakla beklenen soruların da yanıtlarını vermiş oldu. Sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapılmasına neden olan Fetullah GÜlen iade edilecek mi soruları da yanıt bulmuş oldu. Fetullah Gülen' in şuan için Türkiye' ye iadesi hakkında bir gelişme yaşanmadı ancak Trump' ın açıklamaları global basında geniş yankı uyandırdı.

YORUM EKLE