Son 3 Günde Koronavirüs Vaka Sayısı En Çok Olan İller Değişti! Kurban Bayramında Kısıtlama Varmı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında son 3 gün içerisinde vaka sayısı en fazla olan illeri ifade etti. En çok hangi illerde vaka var! Bu illerde Kurban bayramında kısıtlama olacak mı

Son 3 Günde Koronavirüs Vaka Sayısı En Çok Olan İller Değişti! Kurban Bayramında Kısıtlama Varmı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 23 Temmuz 2020 günlük tablosunu açıkladı. Sosyal medya üzerinden çok önemli değerlendirmeler yapan Bakan Fahrettin Koca vaka tablolarını açıklarken bir de önemli bir bilgi daha paylaşarak son 3 gün içerisinde vaka sayısı en çok artan illeri ifade etti. Bu iller daha önce açıklanan vaka sayılarının arttığı iller sıralamasına yeniden güncelledi.

23 Temmuz 2020 tarihinde Son 1 gün içerisinde 913 kişi yeni tip koronavirüs covid-19 tanısı ile karşı karşıya gelirken bugün vefat eden hasta sayısı 18 oldu. Toplam olarak Türkiye'de 223 bin 315 vaka tespit edildi. Bu vakalar arasında 5 bin 563 kişi vefat etti. Bir gün içerisinde iyileşen kişi sayısı 1151 olarak açıklandı. Bakan Kocanın açıklamasından bir diğeri ise 1 Haziran 2020 tarihinden bugüne kadar kaybedilen 1043 Hastanın yaş ortalamasına ilişkin veri de 65 yaşından küçük olanlar 136 olarak ifade edildi.

 Son 3 günde en çok vaka artan iller hangileri?

Kurban bayramına sayılı günler kala Türkiye'de vaka sayıları en çok arttığı illerde bilim kurulunun tavsiye kararı ile Bakanlar Kurulu tarafından ya da il pandemi Kurulu tarafından yeni tedbirler alınacağı ifade edilmişti. Bu kapsamdan en çok vaka artışı olan iller Kurban bayramına sayılı günler kala daha çok önem kazanmaya başladı.  Son 3 günde vaka en çok artan; Konya, Şanlıurfa, Ankara, Adana, Batman, Erzurum ve Kayseri oldu. İstanbul bu illerin arasında yer almadı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 21:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE