Şırnak'ta 13, Diyarbakır Sur'da ise 3 PKK'lı öldürüldü.

Şırnak'ta 13, Diyarbakır Sur'da ise 3 PKK'lı öldürüldü. Devam eden terör operasyonlarında son günlerde öldürülen teröristlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Şırnak'ta 13, Diyarbakır Sur'da ise 3 PKK'lı öldürüldü.
Şırnak'ta 13, Diyarbakır Sur'da ise 3 PKK'lı öldürüldü. Devam eden terör operasyonlarında son günlerde öldürülen teröristlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Kent merkezinde PKK'lıların yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerince 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu" sürüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin müşterek operasyonunda 13 PKK'lı daha öldürüldü. Böylelikle, operasyonun başladığı tarihten itibaren öldürülen PKK'lı sayısı 28'e yükseldi.

Operasyon bölgesinde, jandarma özel harekat ve polis özel harekat timleri ile PKK'lılar arasında çatışmalar yoğunlaşırken, güvenlik güçlerinin çalışmaları sonucu, PKK'lılar tarafından oluşturulan 3 barikat kaldırıldı ve 39 el yapımı patlayıcı imha edildi.

PKK'lıların barikat ve çukurlara yerleştirdikleri patlayıcıları uzaktan infilak ettirmek için yüzlerce metre uzunluğunda kablo kullandığı belirlendi.

Bu arada, Yeşilyurt Mahallesi'nde güvenlik güçlerince tespit edilen el yapımı patlayıcıların kontrollü şekilde infilak ettirilmesi kameralara yansıdı.

Sur'da 3 PKK'lı öldürüldü

Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı bölgelerde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçlerine, PKK mensuplarınca uzun namlulu silahla ateş açıldı. Polis ekiplerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, 3 PKK'lı öldürüldü.

Bölgede güvenlik güçlerinin arama çalışmaları devam ediyor. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Mardin Derik'te 613 kilo patlayıcı ele geçirildi

Mardin'in Derik ilçesinde ise 613 kilogram patlayıcı madde geçirildi.

Alınan bilgiye göre, ihbar üzerine Kale Mahallesi'ndeki bir evin bodrumunda yapılan aramada, 13 bidon içinde 283 kilogram amonyum nitrat olduğu değerlendirilen patlayıcı madde, 2 piknik tüpü ve kablo bulundu.

Küçükpınar Mahallesi'nde ise bir evin yakınındaki alanda 11 bidon içerisinde 330 kilogram ağırlığında uzaktan kumanda düzenekli el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

PKK mensuplarının patlayıcıları, nevruz etkinliğinde infilak ettirmeyi planladığı öğrenildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE