SGK 193 Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Sayfası Açılmıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 büro personel alımı yapıyor. Peki başvurular nasıl yapılıyor? Adaylar sayfanın açılmadığından şikayetçi durumdadır.

SGK 193 Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Sayfası Açılmıyor
Devlet Personel Başkanlığında geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Sosyal Güvenlik Kurulunun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere büro personeli kadrosu için toplam 193 kişilik personel alımı yapacağı belirtilmişti. Adaylar müracaat için hangi adresi kullanmalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumunun 193 personel alımına başvuru yapmak için adayların ''https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do'' linkini takip etmesi ve 193 kişilik personel alımı linkinden müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak pek çok aday başvuru yapamadığını belirtmektedir.

BAŞVURULACAK SINAV YOK YAZISI YAZIYOR

Sosyal Güvenlik Kurumunun 193 personel alımına müracaat edebilmek için https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do linkine giren adaylar başvuru bölümünde başvuru yapılacak her hangi bir sınav bulunamadı yazısı ile karşılaştı ve bu sebepten dolayı başvuru yapamamaktadır.

SGK'DAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Adayların normal şartlar da Sosyal Güvenlik Kurumu 193 personel alımına yukarıda ki linkler aracılığı ile müracaat edebilmesi gerekmektedir. Ancak başvurular yapılamıyor. Peki neden başvuru yapılamıyor başvuru ekranı neden kaldırıldı? İşinOlsa sitemize gelen yorumlar ve sosyal medya dan istekler üzerine yapmış olduğumuz bu haber üzerine gerekli araştırmalar yapılmıştır ancak başvuruların teknik bir hata mı yoksa erteleme sonucu mu ertelendiği bilinmiyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 personel alımına müracaat edecek olan adaylar Sosyal Güvenlik Kurulundan konu hakkında açıklama bekleyerek başvuruların ertelendiği mi yoksa sistem üzerinde oluşan bir hatadan dolayı mı adayların başvuru yapamadığını öğrenmek istemektedir.


SGK 193 Memur Alımı İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE