Seçim Öncesi Alt Öğrenim Mağduriyeti Giderilecek Mi? Alt Öğrenim Mezunları Atama Hakkı İstiyor

24 Haziran erken seçim öncesi alt öğrenim mağduriyetleri giderilecek mi? Alt öğrenim mezunları KPSS'ye girebilme ve kamu kurumlarına atanabilme hakkı istiyor.

Seçim Öncesi Alt Öğrenim Mağduriyeti Giderilecek Mi? Alt Öğrenim Mezunları Atama Hakkı İstiyor

Ülkemizde kamu kurumlarına girebilmek için adaylar mezuniyet düzeylerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmektedir. Ancak üst düzeyden mezun olunduğunda alt öğrenim mezuniyeti yanmaktadır. Örneğin ön lisans mezunu olunduğunda lise KPSS'ye girilemez lise düzeyinden atanılamaz. Yine lisans mezunu olunduğunda ön lisans diploması varsa dahi ön lisans mezuniyetinden atanılamaz KPSS'ye girilemez.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'ye ait il büroları ile İşin Olsa ekibi olarak görüşme yaptık. Buna göre alt öğrenimden atanabilmek için adayın öncelikle üst öğrenimden mezun olmadan alt öğrenim için KPSS'ye girmesi ve üst öğrenimden mezun olsalar dahi alt öğrenimden KPSS'ye girebildikleri için 2 yıl içerisinde atanmaları gerektiğini öğrendik. Ancak 2 yılın sonunda bir daha alt öğrenimdem KPSS'ye girilemiyor ve atama olmuyor.

ALT ÖĞRENİM ATAMA HAKKI İSTİYOR!

Sosyal medya platformları aracılığı ile bir araya gelen alt öğrenim mağdurları İşin Olsa ekibimize ulaşarak konunun gündeme getirilmesini talep etti. Buna göre adaylar çok okumanın kötü olmadığını ve hangi düzeyden diploma olursa olsun tüm düzeyden atamaların yapılmasını istiyor. Erken seçim öncesi müjde verilerek alt öğrenimden KPSS'ye girebilme ve KPSS'den atama hakkını adaylar talep etmektedir. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde umut ediyoruz ki en kısa sürede alt öğrenim mağduriyetleri giderilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 22:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent
Bülent - 4 yıl Önce

Alt öğrenim mağdurlarının bu haklı mücadelesinde mağdurların yanında olup destek veren herkese teşekkür ederim.okumak suç gibi kanunlarla engellenmemeli.

Paranormal eğitim
Paranormal eğitim @Bülent - 4 yıl Önce

Artık ne yapmamızı istiyorsunuz lisans okuduk atama yapmadınız yüksek lisans yaptık işe yaramadı ön lisans sağlık okuyalım dedik o da olmadi sayın yetkililer okumamı istediğiniz başka bir bolum var mı merak etmeyin okurum sizden zeki olduğum kesin vicdanınızla elbet birgün başbaşa kalmanız dileğiyle

Ebubekir akel
Ebubekir akel - 4 yıl Önce

Sağlık önlisans diplomanız olduğu halde,kpss ye lisans düzeyinde girip atanabilecek puan aldığımız halde,evimizin yanında kadro açıldığı halde sırf şu alt öğrenim zırva kararından dolayı başvuramıyoruz.neden,neden suçmu yüksek lisans mezunu olmak.bana lisansta iş vermediniz,yükseklisansta torpillilerden dolayı hep yedek kazandık aranamadık.son çare kanunun verdiği hakka dayanarak ön lisan sağlık kazandık.onuda 2.sinifta iken bir hakim çıkacak alt öğrenimden atanmayı yasaklayacak.iyide ben bölümü okumaya sizin daha önce verdiğiniz karardan dolayı başvurduk zaten.yoksa neden yükseklisans mezunu olduğum halde gideyim önlisans sağlık okuyayım.bu nasıl hukukkkkkkk.

bülent
bülent - 4 yıl Önce

inşAllah

SERPİL
SERPİL - 4 yıl Önce

Bende saglık meslek lisesi ebelik bolum u mezunuyum dikey gecısle tıbbi laboratuvar bolumu bıtırdım iki yıllık ama bu bolumun ataması cok zor keske okumasaydım diyorum malesef

doğan
doğan - 4 yıl Önce

herkese alt kademeden tercih yapma hakkı verilmeli. kimse emek vermediği bölümden tercih istemiyor. daha öncesinde daha sonrasında okuduğu emek verdiği bölümün kadrosuna tercih hakkı istiyor. arkadaşlar lütfen CİMER'e yazı yazın düzenleme yapılsın. herkes yazarsa kayıtsız kalınmaz.