Şam'da 30 Kişi Hayatını Kaybetti!

Şam'da Seyyide Zeyneb bölgesinde bombalı saldırı sonucunda Şii nüfusun yoğun yaşandığı şehirde 30 kişi hayatını kaybetti. İşte detaylar.

Şam'da 30 Kişi Hayatını Kaybetti!

Şam'da Seyyide Zeyneb bölgesinde bombalı saldırı sonucunda Şii nüfusun yoğun yaşandığı şehirde 30 kişi hayatını kaybetti. İşte detaylar.


Şii nüfusun yoğun yaşadığı Seyyide Zeyneb bölgesinde meydana gelen saldırıda 30 kişi öldü, 40 kişi yaralandı.Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde Şii nüfusun yoğun yaşadığı Seyyide Zeyneb bölgesinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırıda 30 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı bildirildi.
Şam'daki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, başkent kırsalındaki Seyyide Zeynep beldesindeki Ku Sudan mahallesinde bomba yüklü 3 araç infilak ettirildi.


Olayda 30 kişinin yaşamını yitirdiği, 40 kişinin de yaralandığı ifade edilirken, patlama sonucu büyük hasar meydana geldiği ve güvenlik güçlerinin bölgeye giriş çıkışları kapatığı dile getirildi.


Bu arada Suriye resmi haber ajansı SANA da saldırıyı doğruladı ancak faillerine yönelik herhangi bir bilgi vermedi. Seyyide Zeynep türbesinin bulunduğu beldede yoğun olarak Şiiler bulunuyor. Söz konusu belde ülkede hem rejim güçleri hem de İran'dan gelen milisler tarafından korunan en iyi bölgelerden biri olarak biliniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE