Sağlık Bölümlerinden Mezunlar Martta 50 Bin Atama İstiyor!

Sağlık Bakanlığına 12 Bin'i işçi olmak üzere 47 Bin personel alımı için kadro izini istendi. Buna göre Cumhurbaşkanlığından gelecek atama izni kadar sağlıkçı personel alımı yapılacak. Adaylar atamanın 50 bin olması için sosyal medya üzerinden seslerini duyurdu.

Sağlık Bölümlerinden Mezunlar Martta 50 Bin Atama İstiyor!

Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Murat Polat köşesinde sağlık bölümlerinden mezunlar için müjdeli haberi verdi.

2019 yılında alımları yapılmayan ve 2020 yılında yapılması beklenen 12 bin işçi alımları ile Sağlık kadrolarından bir kısmı için 30 bin ile 35 bin olmak üzere toplamda 47 Bin'e kadar personel atama kadrosu izni istenildi. Buna göre işçi alımları için inşaat personeli, sıvacı, metal işçisi, tesisat işçisi, boyacı, güvenlik görevlisi, şoför, teknisyen, tekniker, kaynakçı, temizlikçi, hizmetli, marangoz, klinik elemanı kadrolarında personel alımlarının yapılması bekleniyor.

ADAYLAR 50 BİN ATAMA YAPILMASINI İSTİYOR!

Atama bekleyen adaylar sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Buna göre atama bekleyenler Martta 50 bin atama için onay verilmesini istediklerini aktarmaktalar. #RTEMarttaSağlığa50BinOnay üzeriden seslerini duyuran sağlık bölümü mezunları kendi bölümlerinden alımlar için kadro açıklanmasını istediklerini aktarmaktalar.

Cumhurbaşkanlığı Streteji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2020 yılında bazı kurumlar için atama izni verdi. Buna göre Genel Bütçeli kurumlara 431, üniversitede idari personel için 635, öğretim elemanları için ise 1600 kişilik alım olacak. Yüksek yargı kurumlarına 5'er adeti Adalet Bakanlığı 10, ve diğer bakanlıklara ise 10'ar adet atama izni verildi. Üniversitelere ise 5'er adet alım yapılacak. 

Sağlık Bakanlığına hangi kadrolarda alım yapılmasını istiyorsunuz. Yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 20:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ssss
ssss - 1 yıl Önce

Fizyoterapi teknikeri alımını istiyoruz lutfen olsun

samet beyde
samet beyde - 1 yıl Önce

Fizik tedavi teknikeriiiiiiiiiiiii

Kader Asel
Kader Asel - 1 yıl Önce

Sağlık yönetimi sağlık işletmecisi bölümünden alımlar olsun artik lütfen

Atanamayan Diyetisyen
Atanamayan Diyetisyen - 1 yıl Önce

Dünyada ülkemiz obezitede ve kronik hastaliklarda ilklere yerleşmek üzereyken Sağlık Bakanlığının DİYETİSYENLERİ görmezden gelmesi kabul edilemez.BESLENME BİLİNCİ olmayan toplumların kurtaricisi milyon dolarlar harcanarak alinan ilaçlar olmayacaktır.

Canan
Canan - 1 yıl Önce

Çocuk Gelişimi Önlisansçılarda Sağlık Teknikeri diye geçiyor neden 1 kişi dışında hiç alım olmadı bizide görün artık lütfen...

Bymorfin
Bymorfin - 1 yıl Önce

Anestezi

Ceylan Suna Arıcı
Ceylan Suna Arıcı - 1 yıl Önce

Hemşire yardımcısı

ali öz
ali öz - 1 yıl Önce

paramedikkkkkk